RELACJE Z KONCERTU

Region Fakty (foto + txt)
Świdnicki Ośrodek Kultury (foto)
Vahan.pl – Silentlive (foto + txt)
Vahan.pl – Rohele (foto)

Zapraszamy na koncert w ramach projektu Otwarta Scena

SILENTlive

[alternatywa / rock progresywny / pop-rock]
www | facebook | youtube

Rohele

[grunge / garage rock / rock]
facebook | youtube | bandcamp

Obecnie działająca grupa SILENTlive powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Założycielami zespołu byli Marcin Świeży, Marcin Klasik oraz Krzysztof Janowski. Podczas pierwszego występu w Szczawnie-Zdroju dodatkowo na klawiszach zagrała Magdalena Kwiatkowska. W czerwcu do składu dołączyli Piotr Kruk oraz Tomasz Harla. Styczniowe koncerty w 2009 roku miały być dla Krzysztofa Janowskiego oraz Tomasza Harli tymi ostatnimi, tak się przynajmniej wtedy wydawało. Pomimo tego, zespół nie uległ rozwiązaniu i funkcjonował jako trio. Po dwóch latach, w styczniu 2011 roku, Krzysztof Janowski oznajmił, że chce wrócić do kapeli. Rok później na miejscu perkusisty zasiadł Tomasz Kulpa, który to jednak w marcu 2014 roku opuścił szeregi grupy. Kilka tygodni później SILENTlive zasilił na bębnach Roman Lewanowski, ten sam który występował w kapeli KramM2, jednak z powodów osobistych, pod koniec listopada 2014 roku grupa pożegnała się z nim.

W styczniu 2015 roku zespół podjął ponownie współpracę z Tomaszem Klupą, tym razem jako muzykiem sesyjnym. Celem było nagranie debiutankiego albumu studyjnego, który ukazał się przedpremierowo dla tych, którzy wsparli grupę na platformie Polak Potrafi, w sierpniu 2015 roku. Oficjalna premiera zaplanowana została na wrzesień tego samego roku. Na debiutanckim albumie „Treści do wolności Waszego umysłu” w trzech utworach gościnnie na saksofonie zagrał Krzysztof Karwowski (Dagda Point). Swój udział w projekcie potwierdził także Kamil „Bua” Klajber, który opracował drugą gitarę oraz solo do swojego autorskiego kawałka „Dla mas”. Na dysku numer dwa na skrzypcach w „Dinozaurach” zagrała Natalia Janik. Riff w „Gmachach” dorzucił także współprducent albumu Bartosz Miszczyk.

We wrześniu 2015 roku zespół rozpoczął współpracę z perkusistą Jakubem Sapką. Pierwsze efekty w postaci koncertów powinny się pojawić w 2016 roku. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, niebawem Kuba zostanie oficjalnym członkiem grupy.

Muzyka SILENTlive rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grupa grała spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku, kiedy do zespołu dołączył perkusista Tomasz Kulpa. Brzmienie S/l zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

SILENTlive - foto

SILENTlive

Rohele – nowy zespół ze Świdnicy. Grupa młodych i niezależnych muzyków grający grunge i rock inspirowany latami 90. „Poprzez muzykę wyrażamy siebie i wyrzucamy to co leży nam akurat na wątrobie, dlatego teksty są zróżnicowane” – mówią.

Rohele

Rohele

Silentlive_A3