Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na
Otwartą Scenę Amatora

TRICHOMES

[Wałbrzych – metal]
facebook

COLLISION

[Świdnica – death metal]
facebook | soundcloud | youtube

ETHERDROWN

[Wrocław – metalcore]
facebook

Trichomes powstał w listopadzie 2010 roku w Wałbrzychu. Pierwsze twory muzyczne oraz skład kapeli tworzył Łukasz Tempes (gitara basowa/ wokal) oraz Grzegorz Stawicki (perkusja). Pod koniec listopada tego samego roku do zespołu dołączył Przemysław Palonek (gitara). Od tego czasu na próbach zaczęły się rodzić kawałki nieprzeciętnej urody. Muzyka zespołu to połączenie melodycznych oraz ciężkich gitarowych riffów wraz z agresywnymi krzykami i melodyjnymi wokalami. Na przestrzeni kilku lat przez skład przewinęło się kliku gitarzystów, ostatecznie jednak w lipcu 2014 do zespołu dołączył Radek Bilecki. W maju 2013 roku ukazało się debiutanckie demo grupy zawierające 4 utwory, które zostały nagrane w studiu m23 w Wałbrzychu. W grudniu 2014 roku z powodów osobistych kapelę opuszcza Grzegorz Stawicki a rolę perkusisty przejmuje Łukasz Przybysz.

Collision to świdnicki zespół metalowy, który po różnych perypetiach powrócił na scenę muzyczną w 2008 r. W składzie: Paweł Wojtyra – perkusja, Grzegorz Salomon – gitara i śpiew, Bartek Głodo – gitara, śpiew, Krzysztof Piłat (Chris) – gitara basowa, zostaje nagrana pierwsza demówka, na którą trafiają 4 kawałki. Od tego czasu zespół zagrał sporo koncertów z różnymi zespołami oraz poznał dużo ciekawych i interesujących ludzi. Collision nie zwalnia tempa, ale w wolnych chwilach miedzy koncertami koncentruje się nad tworzeniem nowego materiału.

Etherdrown z Wrocławia powstał w 2012r. Ich muzyka oscyluje wokół gatunku metalcore z ciężkimi i szybkimi riffami, breakdown’ami, ale także melodyjnymi momentami na gitarach i mocnym wokalem urozmaiconym melodyjnymi partiami. Na ich koncie jest nagrana EP-ka „For The Moments” oraz klip na YT. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na pełną płytę. Koncertowali m.in. z zespołem Caliban czy Materią.