W sobotę 6 czerwca w Klubie Bolko odbędzie się jam session poprzedzony występami świdnickich zespołów Orchard i Zakaz Wjazdu. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału wszystkich fanów muzyki oraz muzyków, którzy chcieliby wziąć udział we wspólnym jamowaniu.

Każdy może przyjść i zagrać lub zaśpiewać razem z zespołem prowadzącym jam session – wystarczy przynieść własną gitarę, bas lub pałeczki perkusyjne, a reszta sprzętu będzie na miejscu. Poniżej prezentujemy Lista standardów możliwych do wykonania podczas jamu dostępna jest na poniższej playliście (utwory spoza listy do indywidualnego ustalenia):

Orchard zalicza się do tej części metalowych kapel, które na bazie ogólnego gatunku, jakim jest metal, budują własną poetykę muzyczną. Orchard, szukając oryginalnych środków wyrazu, próbuje tworzyć własny świat dźwięków i obrazów. To właśnie obrazowość i wizyjny charakter cechuje ich twórczość – długie, rozwinięte w opowieści utwory, przenoszą słuchacza w odległe światy, z których każdy ma swoją historię – równie tragiczną, co piękną.

Zakaz Wjazdu powstał w 2005 roku a ich brzmienie to mocny rock, tanecznego funku oraz bluesowe ballady doprawione polskimi tekstami, chwytliwymi melodiami oraz energią sceniczną. Grupa na swoim koncie ma występy festiwalowe m.in. na Nocach Jazzowych oraz liczne koncerty plenerowe i klubowe w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy).

Koncert w Klubie Bolko rozpocznie się w sobotę 6 czerwca o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.sok.com.pl