Powrót
Archiwum

Narodowy Teatr Edukacji [wydarzenie zamknięte]

Data

20 Stycznia 2014

Miejsce

Sala Teatralna ŚOK
Rynek 43

Bilety

WSTĘP NA SPEKTAKLE WYŁĄCZNIE DLA SZKOLNYCH GRUP ZORGANIZOWANYCH

Organizator

Narodowy Teatr Edukacji

WSTĘP NA SPEKTAKLE WYŁĄCZNIE DLA SZKOLNYCH GRUP ZORGANIZOWANYCH PO UPRZEDNIEJ REZERWACJI MIEJSC U ORGANIZATORA

8:30 – KOT W BUTACH
10:20 – KOT W BUTACH
12:00 – WESELE

Misją Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza jest tworzenie i realizacja projektów teatralnych oraz imprez edukacyjnych związanych z szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sztukę, jak również przygotowaniem widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury.

Założeniem programowym tych działań jest:
– wychowanie dramatyczne i obywatelskie dzieci i młodzieży,
– prezentacja adaptacji lektur szkolnych zarówno w formie bezpośredniej jak i poprzez budowanie oryginalnych form autorskich, wykorzystujących w swej kanwie główne wątki problemowe, kompilowane w całość,
– ekspozycja przekrojowa lektur ze szczególnym uwzględnieniem głównych motywów literackich oraz prezentowanych bądź metaforyzowanych przez nie problemów społeczno-egzystencjalnych.

Profil wiekowy odbiorców obejmuje wszystkie etapy kształcenia dzieci i młodzieży: od widzów najmłodszych (wiek przedszkolny i nauczanie zintegrowane) poprzez młodzież klas IV-VI, gimnazjalną i licealną, aż po widza dorosłego. Twórcy Teatru przygotowują na każdy sezon aktualne zestawy programowe, dostosowane do specyfiki dydaktyczno-wychowawczej poszczególnych grup wiekowych, opracowane w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+