Klasyczne, filmowe i współczesne melodie będzie można usłyszeć na koncercie przygotowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury z okazji święta 3 maja. Kameralny skład orkiestry Music Label a po nim formacja Aplaindygo wystąpią w najbliższą sobotę na dziedzińcu Wieży Ratuszowej.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 występem Music Label pod dyrekcją Joanny Janas. W programie m.in. E. Moricone, J.S. Bach, A. Vivaldi. Music Label wykonuje muzykę poważną i filmową. Skład orkiestry to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz uczniowie Wrocławskiej Szkoły Muzycznej II stopnia. Orkiestra powstała w tym roku a koncert inauguracyjny odbył się 2 marca w Sali Teatralnej ŚOK. Jego fragment można obejrzeć poniżej:

Aplaindygo to z kolei projekt muzyczny, który powstał specjalnie na Wielką Rapsodię Świdnicką – imprezę hip-hop, która zaplanowana jest na 31 maja. Jednak z okazji 3 maja publiczność będzie mogła premierowo zapoznać się przygotowywanym materiałem. Członkowie projektu to Anna „Anika” Micińska (instrumenty klawiszowe), Bartek Bednarz (gitara basowa), Mateusz „MaCh” Chochołek (perkusja) oraz DJ Slime – ubiegłoroczny zwycięzca Mistrzostw Polski turntablistów w kategorii „technika” oraz finalista Mistrzostw Świata (poniżej prezentujemy wideo z jego występu na tej imprezie).

Koncert jest zaplanowany na dziedzińcu Wieży Ratuszowej (Rynek / ul. Wewnętrzna), ale w przypadku złej pogody zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej ŚOK. Music Label rozpocznie o godzinie 18:00 a Aplaindygo pojawi się na scenie o 19:00. Wstęp bezpłatny.

Music Label (fot. Joanna Wilczura)

Aplaindygo (fot. Karolina Pacek)