17 wykonawców, 9 teledysków, 6 koncertów i wiele innych wydarzeń czeka na Świdniczan od przyszłego tygodnia. W ramach Świdnickiego Przeglądu “Truskawka”, Recenzji Muzycznych i Wielkiej Rapsodii będą się bawić fani metalu, rocka, hip-hopu i szeroko rozumianej “alternatywy”. Już wkrótce m.in. Pablopavo, Happysad, Decapitated i mnóstwo lokalnych muzyków!

PABLOPAVO i Ludziki wystąpią 16 marca w Klubie Bolko. Przed nimi na scenie pojawi się strzegomski zespół Ślad. Fani tanecznych, funkujących brzmień z odrobiną bluesowej poetyki przybędą w komplecie. Pablopavo usłyszycie też na falach radiowej Trójki w najbliższą niedzielę o 19:05 podczas retransmisji niedawnego koncertu.

W tym samym dniu (16 marca) w wałbrzyskiej Starej Kopalni wystąpi HAPPYSAD. ŚOK organizuje wyjazd na ten koncert w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne. Przejazd ze Świdnicy do Wałbrzycha i z powrotem kosztuje tylko 1 zł (60 zł pakiet z biletem na koncert)!

DECAPITATED, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich zespołów, zawita do Klubu Bolko 24 marca. Death metalowa niedziela rozpocznie się wcześnie bo już o 17:30. Pierwszy na scenie Mentor a po nim duński Baest jako gość specjalny.

Świdnicki Przegląd Muzyczny TRUSKAWKA wkracza w kluczową fazę! W nadchodzącym tygodniu premiera prawie 2 godzin muzyki nagranej zimą w ŚOK przez 9 zespołów ze Świdnicy i okolic. 27 utworów (w tym 9 teledysków) dostępne będzie m.in. na kanale youtube i facebook.

30 marca, 6 kwietnia i 13 kwietnia to terminy koncertów prezentujących wszystkie 9 zespołów, które wzięły udział we wspomnianych wyżej nagraniach. Usłyszymy metal, rock, funk i alt-country w wykonaniu: Johnny Trzy Palce, Plethora, Toxide, The Shapeless One, Iluminator, Collision, Dead Again, Disorder, Mindless.

Również lokalni artyści, ale tym razem hip-hopowi, zaprezentują się 27 kwietnia podczas Wielkiej RAPSODII Świdnickiej #6,5 w Klubie Bolko. Potwierdzeni wykonawcy to G2B, Lizka i Pastoro/Markowy. Wciąż można zgłaszać chęć występu a ostateczny skład wydarzenia wyklaruje się w kwietniu.

Wszystkie wydarzenia są biletowane a szczegółowe informacje na ich temat oraz sprzedaż on-line dostępne są na stronach Świdnickiego Ośrodka Kultury.