Folk-metalowy Żywiołak oraz 5 zespołów konkursowych z pogranicza rocka i metalu wystąpi 11 lipca w Parku Centralnym w Świdnicy. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy finał przeglądu Truskawka. Start koncertów o 16:00 a wstęp jest bezpłatny!

Poniżej przedstawiamy rozpiskę godzinową sobotnich koncertów. Warto pojawić się od samego początku, bo wśród pierwszych widzów zostaną rozlosowane nagrody od pizzerii Da Grasso Świdnica oraz pubu Stara Szopa.

16:00 THE INŻYNIERS – punk rock
16:45 COMIN – metal
17:30 ANGRY AGAIN – metal
18:15 KWESTIA CZASU – punk rock
19:00 ENDLINE – metalcore
20:00 ogłoszenie wyników konkursu
20:10 ŻYWIOŁAK – folk-metal
22:00 afterparty w pubie Stara Szopa

Zespoły konkursowe powalczą o główną nagrodę w wysokości 2000 zł. Występy będzie oceniać jury w składzie:

Małgorzata Kuś (ShataQS)
Wokalistka od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z wieloma wybitnymi artystami scen międzynarodowych. W 2013 roku wraz z zespołem zwyciężyła w finale „Must Be The Music”. W tym roku wydała swój debiut pt „Mr. Mankind”.

Paweł Jurczyk (Legnickie Centrum Kultury)
Organizator koncertów oraz projekcji filmowych. W 1996 roku zapoczątkował cykl „strefa de…”, w ramach którego występują zespoły z szeroko rozumianej sceny alternatywnej. Inne jego projekty to „freestage”, skierowany do zespołów lokalnych oraz nieregularny Przegląd Kapel Rockowych o charakterze ogólnopolskim.

Michał Kulniew (Ditroit, Orchard)
Wokalista, muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer. Od drugiej połowy lat 90-tych czynnie działający na scenie. Laureat wielu festiwali i przeglądów (m.in Jelenia Góra, Wrocław, Bielawa). Grał u boku takich zespołów jak: KULT, TSA, Acid Drinkers, Closterkeller, Hunter, Vader, Grzegorz Kupczyk i wielu innych.

Imprezę poprowadzi Demia Doberman (Daniel Warakomski) – raper, wokalista, muzyk. Związany m.in z grupami „Zakaz Wjazdu” oraz „Demia Doberman Live Band” (laureaci zeszłorocznej edycji „Truskawki”).

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie między innymi Pokojowy Patrol, dla którego członków będzie to jedna z ostatnich okazji przygotowania się do pracy podczas Przystanku Woodstock. Wszyscy, którzy chcieliby do nich dołączyć w Kostrzynie nad Odrą, mogą się jeszcze zarejestrować na stronie: www.wosp.org.pl/pokojowy_patrol

Truskawka odbędzie się w Parku Centralnym przy starej hali sportowej na ul. Pionierów. Organizatorem imprezy jest Świdnicki Ośrodek Kultury a wspiera ją Urząd Miasta, Ośrodka Sportu i Rekreacji, pizzeria Da Grasso, pub Stara Szopa oraz Hotel Fado. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny a więcej informacji można znaleźć na stronach
www.sok.com.pl/truskawka2015
oraz
www.facebook.com/TruskawkaFest

truskawka_plakat_druk_tn