Powrót
Archiwum

Music Label + Aplaindygo [koncert]

Data

3 Maja 2014

Godzina

18:00 + 19:00

Miejsce

dziedziniec Wieży Ratuszowej (Sala Teatralna ŚOK w przypadku złej pogody)

Bilety

wstęp wolny

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU lub GOOGLE+

Wieczór pod tytułem „Nie odbiorą Ci Ojczyzny, jeśli nosisz ją w sercu” będzie częścią obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja.

18:00 Music Label (skład kameralny)
19:00 Aplaindygo

Koncert kameralnego składu orkiestry Music Label pod dyrekcją Joanny Janas. W programie m.in. V.Monti, S.Barber, J.S.Bach. Orkiestra powstała w 2014 r., koncert inauguracyjny odbył się 2 marca (relacja i zdjęcia w serwisie Doba.pl). Music Label wykonuje muzykę poważną i filmową. Skład orkiestry to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz uczniowie Wrocławskiej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Występ Aplaindygo z udziałem DJ Slime’a – ubiegłorocznego zwycięzcy Mistrzostw Polski turntablistów w kategorii „technical” oraz finalisty Mistrzostw Świata (poniżej prezentujemy wideo z jego występu na tej imprezie).

Aplaindygo to projekt muzyczny, którego nazwa czytana od tyłu to ogydnialpA. Powstał specjalnie na pierwszą edycję Wielkiej Rapsodii Świdnickiej. Vintage’owy modern na bitach! Członkowie projektu:
– Anna „Anika” Micińska – instrumenty klawiszowe ma pod palcami, ładnie brzmi opis dopełniony rymami;
– Bartek Bednarz – w dzieciństwie zamiast skrzypiec dostał gitarę basową, jednak do tej pory w pokrowcu wozi smyczek;
– DJ Slime – a właściwie Paweł, Sławek lub Szymon. Niektórzy uważają, że Ziemia kręci się wokół Słońca, Slime uważa że wokół vinyla!
– Mateusz „MaCh” Chochołek – lubi frytki i pizze. Na perkusji gra od przypadku, a w projekcie… też od przypadku.

DJ Slime – jego cut’y można usłyszeć w utworach takich wykonawców, jak: Kut-o, Printempo, Elabs Crew, Aruzo, Trzeci Wymiar. Współtwórca elektronicznego projektu Among Notes. Już od kilku lat związany z projektem Fonoteka Remixed. W swoich setach łączy hip-hop, elektronikę, nu-jazz oraz down-tempo. Wszystko okraszone melodyjnymi scratchami. Jego największe inspiracje to artyści związani z wytwórniami Ninja Tune i Warp. Już 31 maja wystąpi w projekcie Aplaindygo tworząc beaty do bitwy hip-hopowej podczas imprezy Wielka Rapsodia Świdnicka.

Music Label (fot. Joanna Wilczura)

DJ Slime (fot. Karolina Pacek)

Aplaindygo (fot Karolina Pacek)

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+