Wszystkich artystów wizualnych zapraszamy do udziału w pierwszej odsłonie programu rezydencji artystycznych w ramach MixMediaLab [MMLab]. Projekt skierowany jest do twórców z całej Europy, działających w obszarze takich dziedzin sztuki jak: fotografia, rzeźba oraz urban/street art.

Artystycznej eksploracji zostanie poddany obszar Dolnego Śląska – Świdnica, Bagieniec i Osada Gaj (niedaleko Kłodzka). Pod okiem doświadczonych kuratorów będzie można rozwinąć umiejętności (w tym – pracy w plenerze) i zaprezentować swoją twórczość. Rezydencje rozpoczną się już w sierpniu 2015, a do 15 czerwca czekamy na zgłoszenia artystów.

Podczas dziesięciodniowych rezydencji każdy artysta będzie miał okazję przygotować prace, przeznaczone do funkcjonowania w ściśle określonym miejscu: istotą tegorocznej odsłony MMLab jest badanie związków sztuki i przestrzeni. Obszar przygraniczny Dolnego Śląska to miejsce o bogatej przeszłości – wielokulturowa i wielonarodowa historia regionu, różnorodne wątki kulturowe – przyniesione wraz z falą migracji ludności po drugiej wojnie światowej – spotykają się obecnie z realiami zjednoczonej Europy. Finałem projektu będzie wystawa, zaprezentowana w Świdnicy, Pradze i Wrocławiu.

Więcej informacji i szczegółowy regulamin rezydencji dostępne na stronie www.punktzero.org.

MixMediaLab to projekt realizowany przez Fundację Spichlerz Kultury, Fundację Zero Point oraz Biuro Festiwalowe Impart 2016 – Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 w ramach programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

150615 mixmedialab plakat