DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Już 24 kwietnia w świdnickim Klubie Bolko będziemy mieli okazję usłyszeć najbardziej popularne utwory muzyczne polskie i zagraniczne, muzyki klasycznej, rozrywkowej czy też poważnej w nowych aranżacjach keyboardowych. Finaliści konkursu otrzymają nominacje do konkursu ogólnopolskiego.

Będą to eliminacje wojewódzkie do II Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Konkurs skierowany jest do amatorów, uczących się gry na keyboardach w domach kultury lub w innej amatorskiej formie (np. ogniska muzyczne). W konkursie nie powinny brać udziału osoby uczące się nauki gry na keyboardach w formach profesjonalnych, np. w szkołach muzycznych.

Młodych muzyków konkursu profesjonalnie oceniać będzie niezależne jury z całej Polski, muzycy i fachowcy. Decydować będzie dobór repertuaru, umiejętności techniczne wykonawcy czyli gra techniką keyboardową, stopień wykorzystania możliwości keyboardu , własną interpretację, a także ogólny wyraz artystyczny Tegoroczna edycja będzie z pewnością na wysokim poziomie, a już teraz chęć udziału wyraziło województwo łódzkie, które walczyć będzie z pozostałymi uczestnikami o tytuł „Mistrza Klawiatury”.

Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest popularyzacja nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych w klasie keyboard, kształtowanie i uaktywnienie artystycznego amatorskiego ruchu muzycznego,możliwość konfrontacji swoich umiejętności wśród rówieśników, doskonalenie warsztatu wykonawczego i pedagogicznego oraz promowanie najlepszych i najciekawszych wykonawców. Szczegółowe informacje, regulamin znajdują się w załączniku.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą spędzić miło czas i posłuchać nowych aranżacji muzycznych, a także do kibicowania uczestnikom już od godziny 10.00.

Wideo z zeszłorocznej edycji konkursu:

Relacja reporterska z edycji 2011: