ŚWIDNICKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA SPEKTAKL „MAŁA SYRENKA” NA PODSTAWIE BAŚNI  HANSA CHRISTIANA ANDERSENA.

ZDROJOWY TEATR ANIMACJI W JELENIEJ GÓRZE

Adaptacja i reżyseria – Bogdan Nauka
Scenografia – Iwona Makowska
Muzyka – Agim Dżeljilji
Teksty piosenek – Tadeusz Siwek
Aranżacja i przygotowanie wokalne – Jacek Szreniawa
Obsada: Dorota Fluder, Dorota Korczycka –Bąblińska,Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Tadeusz Ksiądzyna, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski

Adaptacja jednej z piękniejszych i bardziej lubianych przez dzieci baśni Hansa Christiana Andersena – opowieść o morskiej syrence, która z miłości do szlachetnego księcia opuszcza swój podwodny świat.

Jeleniogórska wersja baśni nieco łagodzi jej przebieg. – W oryginale książę żeni się z inną dziewczyną, a syrenka z nieszczęśliwej miłości ginie w morskich falach – przypomina Bogdan Nauka, autor adaptacji i reżyser spektaklu. – W naszej opowieści nieszczęśliwą Syrenkę z opresji ratuje ojciec, Król Mórz Tryton.

Mobilna scenografia autorstwa Iwony  Makowskiej oddaje urodę podwodnego świata klasyczne marionetki niciowe  wykonał Jeleniogórski rzeźbiarz Ryszard Zając

Wielkim atutem przedstawienia jest muzyka. To wspaniały roztańczony musical, do powstania którego przyczynili się jeleniogórzanie: muzykę skomponował Agim Dżeljilji, teksty piosenek ułożył Tadeusz Siwek, a zespół aktorski wokalnie przygotował Jacek Szreniawa. To nazwiska, które gwarantują sukces.

Grupa wiekowa od 4 lat
Czas trwania – 60 min