Dwiema nagrodami indywidualnymi i jedną zbiorową prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek uhonoruje świdniczan za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Komisja powołana w sprawie przyznania nagród rozpatrywała kandydatury zgłoszone przez trzy podmioty.

Decyzją prezydenta nagrody w wysokości 4.000 zł brutto otrzymają:

Pan Lubomir Szmid za całokształt działalności. Lubomir Szmid jest choreografem tańca, autorem programów dla zespołów ludowych, kierownikiem artystycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” i Formacji Tańca Nowoczesnego „Czas”. Wielokrotnie nagradzany, związany  z tańcem ludowym od 1960 r.

Lubomir Szmid

Pan dr Dobiesław Karst za przygotowanie publikacji „Sztuka Świdnicy na tle dziejów”, która jest pierwszym albumowym wydawnictwem prezentującym artystyczne wyroby powstałe w przeszłości w Świdnicy na zamówienie jej mieszkańców. Dobiesław Karst jest pracownikiem Muzeum Dawnego Kupiectwa, gdzie prowadzi Dział Historii Świdnicy.

Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej za przedsięwzięcie realizowane od kilkudziesięciu lat – publikację „Rocznika Świdnickiego”. „Rocznik Świdnicki” jest wydawany od 1973 r., a w 2013 r. zostanie wydany 40. tom wydawnictwa.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano 11 listopada w Teatrze. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!