Już w ten piątek w Świdnicy odbędzie się koncert Pauliny Lendy i Kruków a w roli supportu pojawi się grupa Grans. Zespoły ze Świdnicy i Kłodzka wystąpią w Klubie Bolko.

Paulina Lenda to wokalistka i autorka tekstów. Znana za sprawą głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Muzycznie bardzo dużo czerpie z akustyki i muzyki folkowej. W 2008 r. została odkryta dzięki programowi „Mam Talent” a 6 lat później, w 2014 roku, odbyła się premiera jej debiutanckiej płyty „Wolf Girl”. W zespole towarzyszy jej Piotr Krakowski – gitarzysta grający muzykę rockową z elementami hardrocka, bluesa, fusion i funk, który w życiu miał niejedną muzyczną przygodę – od piosenki poetyckej, po muzykę country. Mateusz Chochołek (perkusja) na swojej muzycznej drodze, współtworzył projekty łączące muzykę około-jazzową, hip-hopową i muzykę elektroniczną. Bartek Bednarz (gitara basowa) grał w wielu projektach rockowych, funkowych, jazzowych, etno, a także hip hopowych, gdyż w muzyce najważniejsze dla niego jest, by nie ograniczać się gatunkowo i stale poszerzać swoje horyzonty muzyczne.

Grans to przede wszystkim muzyka energetyczno-rockowa. Zespół powstał w 1999 r. w Kłodzku. Grupa podczas swojej wieloletniej działalności supportowała wielu znanych wykonawców, takich jak Perfect, T-Love, Oddział Zamknięty, Raz Dwa Trzy, Coma, Kombi, Hey, Ira, Smokie, Szymon Wydra, Golden Life. Ich utwory pojawiały się na playlistach m.in. Radia Wrocław (zdobyli II miejsce w Muzycznej Bitwie) i Radia BIS. W 2012 roku ukazał się ich dwupłytowy album „Meseya”.

https://youtu.be/qpge5fYCzMM

Koncert rozpocznie się w piątek 6 maja o godzinie 19:00 w Klubie Bolko. Bilety w cenie 10 zł można będzie kupić na bramce. Organizatorem wydarzenia jest Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach Otwartej Sceny.

plakat-pion-v2_tn