Twórcy tytułowej wystawy, pokazywanej w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, opowiedzą o procesie jej powstawania i prezentacji. Wystawa miała na celu obserwację procesu twórczego, który stoi za tworzeniem przedmiotów użytkowych. Była próbą uchwycenia momentu, w którym ekspresja artystyczna spotyka się z określoną funkcją obiektu. Porozmawiamy o społecznym odbiorze designu w kontekście przedmiotów kształtujących otaczająca nas przestrzeń. Czy dostrzegamy ich pierwiastek kreatywny? A może priorytetem jest funkcjonalność? I czy istnieje potrzeba definiowania granicy pomiędzy tymi dwiema perspektywami?

Krzysztof Kucharczyk – historyk sztuki i manager kultury, kierował galerią Szkła i Ceramiki BWA Wrocław. Producent i kurator licznych wystaw, główny specjalista ds. sztuk wizualnych w ESK Wrocław 2016; zrealizował ponad 30 ekspozycji w kraju i za granicą (Berlin, Praga, Ołomuniec, Bratysława, Londyn). Obecnie Dyrektor ds. Artystycznych Instytutu Dizajn Kielce.
Magdalena Serafińska – Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Projektantka wnętrz i miłośniczka popkultury, przede wszystkim zaś przejawów przenikania sztuki do sfery kultury i odwrotnie.

Projekt Fundacji Ładne Historie jest współfinansowany przez Gminę Miasto Świdnica i Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.