Kuratorki projektu „Przepis na mały dizajn” przybliżą jego ideę i pokażą, jak wykonać samodzielnie kilka obiektów według tytułowych przepisów. „Przepis na mały dizajn” to projekt, w którym projektanci przygotowali inteligentne i dowcipne przepisy z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Są one próbą zdefiniowania i uchwycenia dizajnu w naszym najbliższym otoczeniu oraz zastosowania formuły otwartych licencji w odniesieniu do dizajnu – projektanci udostępniają swoje pomysł wraz z instrukcją, jak wykonać zaprojektowane obiekty. Dzięki temu każdy może przekonać się, że dizajn to nie tylko rzeczy – to sposób myślenia o otaczającym nas świecie.
Projekt był zrealizowany przez galerię Dizajn BWA Wrocław w ramach programu „Teraz Dizajn! 2013” finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UWAGA! prosimy o przyniesienie ze sobą jednego talerza. Na spotkaniu będzie można kupić książkę zbierającą wszystkie opracowane przepisy.

Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan – Współpracują od 2010 roku realizując działania twórcze i edukacyjne. Podróżują po całej Polsce na zaproszenie instytucji kultury i organizatorów festiwali, przekonując, że dizajn to wszystko to, co nas otacza.

Projekt Fundacji Ładne Historie jest współfinansowany przez Gminę Miasto Świdnica i Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.