Powrót
Archiwum

Lekcje Sztuki: Ewa Służyńska „Zrób sobie zeszyt”

Data

6 Marca 2019

Godzina

18.00

Miejsce

Galeria Fotografii, Rynek 44

Bilety

wstęp wolny

Organizator

Opracowanie serii: Maria Zięba i Krzysztof Bielaszka Organizator: Fundacja Ładne Historie Partnerzy: Urząd Miasta Świdnica, Świdnicki Ośrodek Kultury. Projekt „Lekcje Sztuki: Zrób to sam!” realizowany jest ze środków Urzędu Miasta Świdnica.

„Lekcje Sztuki” powracają do Świdnicy w odświeżonej formule! Astronomiczną wiosnę witamy w naszym ulubionym mieście, a spotkania, na które zapraszamy do Galerii Fotografii, związane będą ze wszechobecnym trendem „do it yourself”, w myśl którego każdy z nas może stać się twórcą i projektantem. W ramach marcowego cyklu, wspólnie z młodym projektantami i twórcami, przyjrzymy się kulturze self-publishingu i zinów, które stają się coraz bardziej rozpoznawalnym wśród mieszkańców naszych miast medium (bez inwestowania dużych finansów i nie będąc grafikiem można stworzyć gazetkę osiedlową, wydawnictwo artystyczne lub własnoręcznie przygotowany i wydany magazyn z opowieściami osiedlowymi), pokażemy wielowarstwowość kultury D.I.Y. funkcjonującej na styku wzornictwa, typografii oraz nowych mediów, a także opowiemy o kulturze kreatywności, projektowaniu zaangażowanym społecznie oraz o działaniach realizowanych wspólnie z mieszkańcami miast.

Ewa E-R-S Służyńska – absolwentka edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obecnie studentka mediacji sztuki. Rysowniczka i ilustratorka; autorka kolaży, zinów, murali. Organizatorka warsztatów i wystaw. W jej twórczości widać wpływ kultury podwórkowej, czarnego humoru i cynicznej narracji otaczającego ją świata. Inspiruje ją sztuka średniowieczna, kultura hip-hopu i szczere wypowiedzi. Robi to, co czuje, używając dziecięcej niechlujnej kreski, która podkreślają na wpół zabawowy charakter jej twórczości.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!