Zdobywcę Grand Prix szóstej edycji – „Osiemnastkę” Marty Prus i wyróżniony przez Jury „Obóz” Tomasza Jeziorskiego będzie można zobaczyć w ten piątek podczas Festiwalu Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego „Best Off”. Pokazy rozpoczną się o godz. 18:00 w warszawskim kinie „Luna”.

„Best Off” prezentuje najciekawsze produkcje, które wcześniej odniosły sukces na różnych festiwalach polskich filmów autorskich, dlatego też jest nazywany „festiwalem festiwali”. W najbliższy piątek będzie można zobaczyć co w ostatnim roku wydarzyło się w krajowym kinie amatorskim, studenckim i niezależnym, a także zagłosować na swój ulubiony film – publiczność jest jedynym i najważniejszym jurorem festiwalu. Zwycięskie dokumenty „Okiem Młodych” będą wyświetlone razem z laureatami m.in. Festiwalu Filmowego „Opolskie Lamy” czy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Zoom Zbliżenia” z Jeleniej Góry.

To już trzeci raz, kiedy laureaci świdnickiego festiwalu są prezentowani podczas „Best Off”. Wcześniej tego zaszczytu dostąpiły: „Rozmowa” Piotra Sułkowskiego i „Gwizdek” Grzegorza Zaricznego. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w imprezie, w ten sposób można wspomóc naszych laureatów.