Powrót
Archiwum

Koziołek Matołek [bilety wyprzedane]

Data

16 Marca 2019

Godzina

16.00

Miejsce

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety

15 zł (parter) / 12 zł (balkon); do nabycia w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz online

Kornel Makuszyński

Koziołek Matołek

spektakl z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

KUP BILET

Zapraszamy na przygody sympatycznego Koziołka Matołka, który wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu słynnego Pacanowa, gdzie mieszkają znamienici kowale. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Po drodze poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu.

„Koziołek Matołek” to spektakl, podczas którego najmłodsi widzowie bardzo chętnie współgrają z aktorami, wtórując im śpiewnie oraz zachwycając się feerią barw i komizmem sytuacyjnym. Razem z wesołym Koziołkiem przemierzają kolorowy świat, poszerzając przy tym swoją wiedzę o nim.

Spektakl dla dzieci od lat 2.

czas trwania: 60 minut

obsada:
Anna Jezierska / Urszula Raczkowska
Bożena Oleszkiewicz
Patrycja Rojecka
Jerzy Gronowski (gościnnie)
Seweryn Mrożkiewicz

reżyseria: Lucyna Sypniewska
scenografia: Ewa Pietrzyk
muzyka: Krystyna Fuczik

 

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!