Powrót
Archiwum

„Koziołek Matołek” – spektakl familijny

Data

8 Października 2017

Godzina

17.00

Miejsce

Sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety

Bilety na spektakl w cenie 12 zł (parter) i 10 zł (balkon) do nabycia w Informacji Turystycznej (Rynek), tel. +74 852 02 90 (w sprzedaży od 27.09.2017)

Organizator

ŚOK

Kornel Makuszyński

Koziołek Matołek

(w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze)

reżyseria: Czesław Sieńko

adaptacja: Czesław Sieńko

muzyka: Robert Łuczak

ruch sceniczny: Małgorzata Fijałkowska

występują: Radosław Biniek, Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz, Katarzyna Morawska, Sławomir Mozolewski

Koziołek Matołek to postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki) w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.

Reżyser – Czesław Sieńko –  aktor-lalkarz, autor tekstów, reżyser teatralny. Ukończył Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział PWST w Warszawie). Pracował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, a od 1986 roku w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu. W 1993 roku objął obowiązki kierownika artystycznego, a w latach 1994-2003 był dyrektorem naczelnym i artystycznym. W 1994 roku zorganizował Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek, które przekształciły się w festiwal międzynarodowy. W czasie jego VI edycji otrzymał, wspólnie ze Stanisławem Ochmańskim nagrodę specjalną za stworzenie idei i organizację festiwalu. W 2010 roku założył Bydgoski Teatr Lalek Buratino.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+