Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie kameralnym, zamykającym cykl koncertów w ramach Koncertów Ziemi Świdnickiej, który odbędzie się 19.11.2017 r. o godz. 17:00 w kościele w Grodziszczu, wstęp wolny.

Wystąpią dla nas muzycy zespołu Extempore oraz Maciej Bator na organach.

Zespół Extempore tworzy troje doświadczonych i wszechstronnych artystów zajmujących się historycznym wykonawstwem muzyki dawnej: skrzypaczka Małgorzata Malke, klawesynistka i organistka Anna Firlus oraz grający na violi da gamba Krzysztof Firlus. Zamiłowanie do kameralistyki, muzyki dawnej i odkrywania nieznanego skłoniło ich do utworzenia zespołu w 2007 r. gdy studiowali jeszcze w Akademii Muzycznej w Katowicach. Extempore to po 10 latach działalności mieszanka artystycznych indywidualności, które nieprzerwanie łączy przyjaźń i pasja wspólnego muzykowania. Słuchacze koncertów Extempore szczególnie cenią autorskie interpretacje zespołu, charakteryzujące się charyzmą i polotem połączonymi z dbałością o szczegóły. Artyści nie boją się również muzycznych eksperymentów dokonując własnych transkrypcji, czy wykonując na instrumentach historycznych również muzykę współczesną.

Maciej Bator urodził się w Kłodzku. W latach 1997–2004 był organistą kłodzkiego kościoła klasztornego pw. MB Różańcowej. Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu (klasa organów prof. Marka Mikonowicza), Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Andrzeja Chorosińskiego) oraz Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie (klasa prof. Jona Laukvika). Był stypendystą programu Erasmus w roku akademickim 2005/2006 w Conservatoire de Musique de Geneve (klasa prof. Vincenta Thévenaza).

W programie: 3 sonaty Georga Philipp’a Telemana w wykonaniu zespołu Extempore oraz Preludium i fuga G – dur BWV 541 Johanna Sebastiana Bacha w wykonaniu organisty Macieja Batora.

Festiwal „Koncerty Ziemi Świdnickiej” jest realizowany w ramach programu „Kultura – Intwerwencje 2017” Narodowego Centrum Kultury. Partnerem Festiwalu jest Fundacja PZU oraz Powiat Świdnicki.


Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/123236831698874/
——-