29 kwietnia do Sali Teatralnej ŚOK przybędzie Skubas – kompozytor, gitarzysta i wokalista, promujący zeszłoroczną płytę „Brzask”. Jego koncert poprzedzi występ Pauliny Lendy.

Skubas to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu. Jego muzyka to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki. Jego zeszłoroczna płyta „Brzask” znalazła się w podsumowaniach roku 2014 m.in. Listy Przebojów Trójki, Gazety Wyborczej, T-Mobile Music i CGM oraz była nominowana do Fryderyków w kategorii „płyta roku – alternatywa”.

Paulina Lenda wystąpi w duecie z gitarzystą Piotrem Krakowskim (m.in. Zakaz Wjazdu). Znana za sprawą niepowtarzalnej, głębokiej barwy swojego niskiego głosu bardzo dużo czerpie z muzyki folkowej. Wychowywała się jednak słuchając „czarnych” brzmień. Artyści, którzy teraz mają duży wpływ na jej twórczość to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill (szczególnie jej akustyczne poczynania), Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu. W 2008 r. Paulina została odkryta dzięki programowi „Mam Talent”. W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki „Ready for love” z repertuaru India Arie. Po kilku latach, z pomocą Jarka Zawadzkiego i Błażeja Domańskiego, Paulina nagrała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną „Wolf Girl”.

Bilety na koncert można kupić w przedsprzedaży za 30 zł w sieci Ticketpro (m.in. Empik) i w Informacji Turystycznej. W dniu koncertu cena zmienia się na 40 zł. Bilety kupione w Informacji Turystycznej uprawniają w dniu wydarzenia do 15% rabatu w Piwnicy Ratuszowej, która jest partnerem koncertu. Organizatorem koncertu jest Świdnicki Ośrodek Kultury a partnerami medialnym redakcje Region Fakty i Swidnica24.pl.

Skubas

Skubas

 

Paulina Lenda

Paulina Lenda