Laureatka Paszportu Polityki w kategorii „muzyka popularna” i Fryderyka w kategorii „muzyka alternatywna” wystąpi 8 listopada w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Julia Marcell zaprezentuje m.in. utwory z zeszłorocznego albumu „Sentiments”.

O Julii Marcell zaczęło być głośno w 2007 roku, kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You”. W październiku 2011 roku ukazał się jej drugi album „June”, z którego pochodzi m.in singiel „Matrioszka”. Poniżej prezentujemy wideo z wykonaniem tego utworu podczas koncertu w ramach „Made in Polska” – cyklu koncertów współtworzonego przez TVP2 oraz Narodowy Instytut Audiowizualny i prezentującego najciekawsze zjawiska na polskiej scenie muzycznej.

Zeszłoroczny album artystki tak zrecenzował Piotr Dobry z portalu T-Mobile Music, wystawiając mu ocenę 8/10: „z utworu na utwór Julia potrafi zmienić nie tylko tempo i ekspresję, ale i barwę głosu. Nadal w pewnym stopniu gra swój firmowy „classical punk”, który z całą mocą wybrzmiewa w „Manners”, (…) pulsującym klubowym rytmem „Teachers” czy folkowym dynamicie „Cincina”. „Dislocated Joint” nie powstydziłaby się Björk, z kolei pod niemalże wyszeptaną „Maryanną” mogłaby złożyć parafkę Joanna Newsom.”

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Jeszcze tylko do soboty można kupić bilety w cenie przedsprzedaży: 25 zł ulgowe i 35 zł normalne. Na osoby, które dokonają zakupu w Informacji Turystycznej czeka słodki poczęstunek od partnera wydarzenia, firmy Chocoffee. Wszyscy posiadacze biletów mogą natomiast liczyć w dniu koncertu na 15% rabat w restauracji Piwnica Ratuszowa. Oprócz Informacji Turystycznej, bilety są także dostępne w salonie Empik i wszystkich punktach Ticketpro. W dniu koncertu cena wszystkich biletów będzie wynosić 45 zł. Szczegółowe informacje o imprezie można znaleźć na stronie ŚOK: http://www.sok.com.pl/julia-marcell-koncert/

PLAKAT julia marcell