Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na prezentacje artystyczne zespołów folklorystycznych w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Strzegom 2015. W niedzielę 9 sierpnia o godz. 17.00 na deskach świdnickiego teatru wystąpi AUC Egyptian Folklore Group z Egiptu i Whakaari Rotorua z Nowej Zelandii oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego Krąg ze Świdnicy.

AUC Egyptian Folklore Group
Zespół wystąpi w 35 osobowym składzie. W jego wykonaniu zobaczymy szeroki wybór tradycyjnych pieśni I tańców folklorystycznych z różnych części Egiptu z różnych okresów historycznych. Grupa ma już ponad 40 lat I brała z wielkim powodzeniem udział w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych CIOFF na całym świecie.
https://www.facebook.com/AUCfolklore

Zespół Whakaari Rotorua z Nowej Zelandii

Zespół liczy jedynie 5 osób, ale rekompensuje to niezwykłą widowiskowością na scenie, oryginalnym i barwnymi  oraz egzotycznymi strojami. Repertuar nawiązuję do bogatej kultury Maorysów,  wojowników walczących o przetrwanie. Obecnie na wyspie zamieszkuje ich jedynie 10%, pozostała ludność to osadnicy. Nowa Zelandia nazywana jest Białą Wyspą, ponieważ spowita jest w chmury białej pary wydobywającej się z czynnego wulkanu. To najpiękniejsze miejsce na ziemi  zostało okrzyknięte cudem świata. Na magicznej wyspie kręcone były sceny do filmu „Władca pierścieni”. Nowa Zelandia to krystalicznie czysta woda wokół, malownicze fiordy, unikalne lodowce, lecznicze bagna, gejzery, uzdrowiska, setki delfinów, wypasające na zielonych pastwiskach owce i krajobrazy zapierające dech w piersiach. Właśnie z takiego miejsca przyjeżdżają nasi goście festiwalowi, przywożąc  powiew bogatej historii  i piękno zaklęte w zaczarowanej wyspie.

www.youtube.com/watch?v=binPA5Z8xrA