„KinoSzkoła – Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to projekt złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

Harmonogram:
8:15 – film „Opopomoz” dla klas I-III,
10:15 – KinoPrzedszkole „Piraci, smoki, rycerze… Filmowi bohaterowie”,
12:00 – film „Święty Mikołaj” dla klas IV-VI.

„Cykl trójwymiarowy” jest uzupełnieniem zajęć języka polskiego oraz sztuki na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnym. Celem zajęć w tym cyklu jest  poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu terminologii filmoznawczej.

„KinoPrzedszkole” to propozycja dla najmłodszych widzów. Pomiędzy projekcjami polskich, krótkometrażowych filmów, odbywają się zabawy edukacyjne, profilujące odbiór filmu w założonym w temacie prelekcji kierunku.

„Warsztaty Medialne dla uczniów” to zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej. Ich celem jest wzrost kompetencji medialnych wśród uczniów.

Autorką projektu „KinoSzkoła” jest Joanna Zabłocka-Skorek, filmoznawczyni, certyfikowana trenerka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w zakresie edukacji filmowej, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego (dysertacja dotyczy zagadnień edukacji audiowizualnej).

Więcej o projekcie TUTAJ.