Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 29 września na koncert KęKę w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych – projektu, który daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy ŚOK! Dzięki Waszemu zaangażowaniu w Świdnicy wystąpili do tej pory: Dawid Kwiatkowski, Janusz Radek, Luxtorpeda, Kat & Roman Kostrzewski i Kortez.
 
KęKę pochodzi z Radomia i narobił szumu na scenie hip-hop albumem „Takie Rzeczy”, który ukazał się w 2013 roku. W świecie pełnym nijakich i skrojonych pod medialny szablon rapowych debiutantów mocno wyróżniał się i przykuwał uwagę.
 
„Trzecie Rzeczy” (2016) to kolejny solowy album radomskiego rapera. Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych wydawnictw (Platynowa Płyta za „Takie Rzeczy”, Podwójna Platynowa Płyta za „Nowe Rzeczy”), KęKę powrócił by domknąć cykl. Jest to ostatni album z serii „Rzeczy”. Podobnie jak na dwóch poprzednich płytach, KęKę nie zaprosił do współpracy żadnych wykonawców poza producentami muzycznymi, dzięki czemu „Trzecie Rzeczy” zyskują bardzo osobisty wymiar.
 
Jest to niewątpliwie najbardziej dojrzały i przemyślany krążek w dorobku KęKę, który po raz kolejny mówi o sobie, a tak naprawdę trochę o nas wszystkich. Wyjątkowo osobisty, momentami autoterapeutyczny charakter utworów Piotrka, idzie w parze z ich ogromną popularnością wśród słuchaczy, czego dowodem jest świetne przyjęcie singli promujących wydawnictwo. Za różnorodność warstwy muzycznej odpowiadają: Uraz, PLN.Beatz, DonDe, Matek, Sergiusz, Kubi Producent, Świerzba, Deemz.
 
Koncert odbędzie się 29 września (piątek) w świdnickim Klubie Bolko ŚOK. Informacje o biletach i inne szczegóły dostępne już wkrótce na stronach Świdnickiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem wydarzenia:
www.sok.com.pl/keke-koncert/
www.facebook.com/events/1113563252121455
 
wideo: KęKę – Presja prod. Uraz 

KęKę (fot Radosław Salamucha)