Powrót
Archiwum

„Karmelek” – spektakl familijny

Data

20 Stycznia 2018

Godzina

16.00

Miejsce

Sala teatralna ŚOK, Rynek43

Bilety

12 zł ( parter) / 10 zł (balkon) – do nabycia w Informacji Turystycznej, Rynek/Wewnętrzna 2, tel 74 852 02 90

Marta Guśniewska

Karmelek

(spektakl w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji dla dzieci od 2 roku życia)

 

reżyseria – Bogdan Nauka
muzyka – Jacek Szreniawa
scenografia – Marzena Pliszka,Monika Pasternak
obsada – Diana Jonkisz, Dorota Fluder, Sławomir Mozolewski

Karmelek to – jak pisze autorka tekstu – „Piesek. Malutki. Wiejski Kundelek lecz jaki słodki!…”

Bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia… śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.

Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.
„Karmelek” Marty Guśniewskiej zdobył II nagrodę w ubiegłorocznym 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+