Chłopcy Kontra Basia i Tantua zagrają w najbliższą niedzielę w Świdnicy. Koncert odbędzie się w Klubie Bolko a nie jak wcześniej planowano w Sali Teatralnej.

Chłopcy Kontra Basia rozpoczynają właśnie serię koncertów promujących ich drugi album pt. „O”, którego premiera odbyła się we wrześniu. Po udziale w „Must be the music” grupa nie spoczęła na laurach a ich najnowsze dzieło spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów, którzy piszą między innymi:
– „Folk podany w sposób ciekawy trafia nie tylko do fanów ludowych nut” (Co Jest Grane)
– „Czy da się grać u nas muzykę popularną, która nie będzie tylko podróbką zachodniego popu? [Chłopcy Kontra Basia] udowodnili, że da się to zrobić bez kiczu i cepelii” (Newsweek)
– „Zręcznie wykorzystują trąbki, ukulele, fortepian. Świeże!” (Twój Styl).

Niedzielny wieczór rozpocznie w roli supportu świdnicka, folkowa Tantua, która w odmienionym składzie zaprezentuje część nowego repertuaru. Aktualnie zespół tworzy szóstka muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe (które często wykonują samodzielnie) np. lirę korbową, rubab, udu, berimbao, djembe jak i gitary, skrzypce oraz perkusję. Całości dopełnia wokal Magdy Pasik, która dołączyła w tym roku do zespołu razem ze skrzypaczką Martą Pieńkowską.

Koncert jest pierwszym z serii 4 jesiennych wydarzeń muzycznych, na które obowiązuje oprócz zwykłych biletów także Świdnicki Karnet Koncertowy (Chłopcy Kontra Basia, Julia Marcell, Fisz Emade, Voo Voo). Wśród jego posiadaczy zostaną rozlosowane w niedzielę karty podarunkowe od salonu Empik, który jest partnerem koncertu. Dodatkowo wśród wszystkich osób, które w piątek kupią bilety w Informacji Turystycznej organizatorzy rozlosują czekoladowe zestawy od firmy Chocoffee. Sponsorem koncertu jest restauracja Piwnica Ratuszowa, która w niedzielę oferuje 15% rabat dla posiadaczy biletów i karnetów.

Bilety w cenie 20 zł (ulgowe) i 30 zł (normalne) oraz karnety dostępne są w przedsprzedaży w Informacji Turystycznej, salonach Empik i sieci Ticketpro. W dniu koncertu dostępne będą tylko wejściówki po 40 zł. Koncert rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00 w Klubie Bolko. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.sok.com.pl.

Chłopcy Kontra Basia plakat Świdnica (589kb)