Pobierz obrazki
zaloguj się

Informacje kulturalne
z Dolnego Śląska
13 listopada 2014 r./
Nr 15
Szanowni Państwo, w imieniu redakcji oraz Partnerów systemu, w tym tygodniu pragniemy zwrócić Państwa uwagę na następujące dolnośląskie wydarzenia:

Redakcja DOKIS.PL

Pobierz obrazki
Otwarcie Starej Kopalni w Wałbrzychu

Od niedzieli otwarta jest w Wałbrzychu Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki, mieszcząca się na terenie dawnej kopalni Julia. Inaugurację uświetnił koncert  TSA, zespół, który spośród grona artystów takich jak Lemon, Kamil Bednarek czy Mrozu wybrali sami wałbrzyszanie w głosowaniu na oficjalnym profilu facebookowym magistratu.

Stara Kopalnia to multidyscyplinarna placówka, w której mieści się m.in. nowa siedziba Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Przyszłości, Kuźnia Talentów, Maszynownia Video i Dźwięku, Ceramiczny Szlak Turystyczny, Wieża Ekologii, Górniczy i Geologiczny Szlak Turystyczny. Cała inwestycja pochłonęła 100 mln złotych. Warto się tam wybrać!

Więcej

Pobierz obrazki
Piękny świat Stanisławy Celińskiej
Piąta edycja polkowickich Jesiennych Spotkań Teatralnych „Po co komu teatr?” to spora dawka najlepszych przedstawień w doborowej obsadzie oraz wspaniałych koncertów cenionych artystów. Na początek „Pięknym światem” zachwyci Stanisława Celińska, która – jak sama twierdzi – wiele przeżyła i chce się podzielić swoimi emocjami. Na koncert składają się utwory najwybitniejszych poetów, jak choćby Wisławy Szymborskiej, i kompozytorów, wystarczy przywołać Fryderyka Chopina. Pamiętajcie, 15 listopada, godz. 19, Polkowickie Centrum Animacji.
Więcej

Pobierz obrazki
Stwórz nową grę!
Po raz pierwszy we Wrocławiu organizowane są Targi Gier Komputerowych „Hall of Games”. Organizatorzy zapowiadają jako szczególną atrakcję warsztaty Andrzeja Koloski „Zróbmy grę w 2 godziny“. Ten znany twórca gier ze studia Techland, a wcześniej VIVID Games, wspólnie z publicznością stworzy od podstaw całkowicie nową grę! Widzowie będą mogli obejrzeć z bliska proces tzw. „game jamu”, w którym to programiści mają ograniczony czas na stworzenie nowej gry.
Więcej

Pobierz obrazki
Ukraina – kino nieznane
Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza na 52. Ogólnopolskie Seminarium Filmowe Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, które tym razem poświęcone będzie w większości kinematografii naszego wschodniego sąsiada – Ukrainy. Wśród prezentowanych obrazów pojawią się np. „Pierwszy krok w chmurach” Aleny Gorłowej czy „Tacy piękni ludzie” Dmytra Mojsiejewa. Start już dziś, zakończenie w niedzielę.
Więcej

Pobierz obrazki
Giuseppe Verdi i jego „Traviata”
„Traviata” Giuseppe Verdiego to jedna z tych oper, które najbardziej poruszają publiczność na całym świecie. To opowiedziana dźwiękami historia nieszczęśliwej miłości Violetty i Alfreda, historia miłości niemożliwej, przekraczającej konwenanse epoki. Słynny toast „Libiamo” z pierwszego aktu, wspaniałe arie i duety, a także efektowne sceny zespołowe, przejmująca prawda emocjonalna bijąca z każdej strony partytury to główne walory tego porywającego arcydzieła. Opera Wrocławska zaprasza na przedstawienie w najbliższą niedzielę, 16 listopada.
Więcej

Pobierz obrazki
Fanaberie w Teatrze
Ruszają „Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne”  – jeden z najważniejszych na Dolnym Śląsku festiwali teatralnych. Istniejący od 12 lat przegląd spektakli wyselekcjonowanych według obranego w danej edycji klucza, niezmiennie przyciąga widzów i zdobywa ich uznanie. Wyrazem tego jest przyznawana przez widownię „Fanaberia Publiczności” – nagroda dla najlepszego przedstawienia.
Więcej
Pobierz obrazki
Mozart na nowo
„Czarodziejski flet” to trzecia w tym sezonie premiera Wrocławskiego Teatru Lalek. W adaptacji słynnej opery, przez świat muzyki, najmłodszych widzów prowadzić będzie sam Wolfgang Amadeusz Mozart, przed którym swoich tajemnic nie kryją żadne instrumenty: dzwonki, trójkąty, kontrabas, perkusja, a nawet… butelki z wodą. Przedstawienie, które warto zobaczyć!
Więcej

Pobierz obrazki
Komiksofon
Projekt Komiksofon jest elementem programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Każda jego edycja składa się z trzech części: projekcji filmów prezentujących twórczość dwóch artystów komiksowych w połączeniu z muzyką, wywiadów i dyskusji z publicznością oraz rysowania na żywo.
Więcej
Pobierz obrazki
Chorzy w Lubinie
Na potrzebę selekcji szufladkowej Chorzy (do niedawna Chorzy na Odrę) przyjęli za własny styl określenie Rock Społeczny. W piosence tytułowej z debiutanckiego albumu „Skończyliśmy się na Kill’em All” gościnnie wzięli udział: Stanisław Soyka, Piotr Cugowski, Piotr Banach, Piotr Gutek Gutkowski oraz Mieszko Sibilski.
Więcej

DOKIS.TV – relacje i zapowiedzi
Pobierz obrazki
Stara Kopalnia otwarta
 W niedzielę otworzono Starą Kopalnię – multidyscyplinarne Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu.
Oglądaj
Pobierz obrazki
Zaskakujący Flash-Mob
Z przyjemnością prezentujemy zaskakujący FLASH- MOB z udziałem sekcji Teatru Improwizacji  Trzebnicy.
Oglądaj
Pobierz obrazki
WOK na nowo
Wałbrzyski Ośrodek Kultury zmienia swoją siedzibę.
Na jaką? Posłuchajcie  dyrektora Jarosława Buzarewicza.
Oglądaj

Dolnośląscy artyści
Pobierz obrazki
Evil Inchworm

Na portalu www.dokis.pl każdy dolnośląski artysta – muzyk, plastyk, fotografik, grupa teatralna czy taneczna – może stworzyć swój własny profil. Dziś prezentujemy zespół Evil Inchworm.

Zespół powstał w 2009 roku w Bielawie, i do 2013 grał w składzie pięcioosobowym. Po czterech latach grania instrumentalnej muzyki do zespołu dołączył wokalista i zaczął prostować to, co koledzy pokrzywili. Dzisiaj Evil Inchworm to świetny, rodzimy zespół grający rock-metal progresywny, za którego sterami stoją: Martin Bajk – wokal, Dariusz Horbaczyk – gitara, Marcin Zgłobica – gitara, Paweł Hejduk – gitara basowa, Jarosław Pinkosz – perkusja i Grzegorz Horbaczyk – instrumenty klawiszowe.

Więcej

Dolnośląskie instytucje kulturalne
Pobierz obrazki
Ośrodek Kultury w Głogowie

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, to największa instytucja kulturalna w tym mieście, która już wkrótce obchodzić będzie okrągły, czterdziesty, jubileusz swego istnienia.

MOK wspiera lokalne inicjatywy kulturalne i organizuje liczne imprezy, ale przede wszystkim skupia się na edukacji kulturalnej najmłodszych mieszkańców powiatu głogowskiego i stwarza możliwości rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego.

Więcej

Informacje i ogłoszenia

DOKiS.pl w nowej odsłonie!
Sprawdźcie jak Dolnośląska Kultura i Sztuka w domenie DOKiS.pl prezentuje się w nowej odsłonie! Odświeżona została nie tylko szata graficzna i interfejs, ale dodane zostały także kolejne funkcjonalności. M.in.: wprowadziliśmy możliwość zakupu biletów przy wydarzeniach, a takżę pojawiła się nowa grupa użytkowników i wydarzeń przez nich organizowanych – w pubach i klubach. 

(Foto)reporterzy poszukiwani!
Redakcja DOKiS.pl poszukuje chętnych do współpracy reporterów, fotoreporterów i blogerów z terenu Dolnego Śląska.  Oferujemy możliwość zdobycia doświadczenia i współpracy z największym na Dolnym Śląsku portalem o kulturze i sztuce. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z redakcją. 
DOKiS.pl – dolnośląskie wydarzenia, dolnośląscy artyści
Podobał Ci się nasz newsletter?
Podziel się nim z innymi!

Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać

Dostajesz tę wiadomość, bo zapisałeś się na newsletter Redakcji portalu DOKiS.pl Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek-Ratusz 24, 50-101 Wrocław. OKiS wpisany jest do rejestru Instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego pod nr RIK 7/1999.