Pobierz obrazki
zaloguj się

Informacje kulturalne
z Dolnego Śląska
9 października 2014 r./
Nr 10
Szanowni Państwo, w imieniu redakcji oraz Partnerów systemu, w tym tygodniu pragniemy zwrócić Państwa uwagę na następujące dolnośląskie wydarzenia:

Redakcja DOKIS.PL

Pobierz obrazki
Koncert Gordona Haskella
Gordon Haskell to muzyk, wokalista, autor tekstów i podróżnik. Jeden z najbardziej enigmatycznych członków legendarnej, angielskiej grupy King Crimson, do której dołączył w 1970 r. zastępując basistę i wokalistę Grega Lake’a. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami po czym w latach 70. XX w. zniknął na dłuższy czas z muzycznej sceny.  Nie powiedział wówczas jednak ostatniego słowa, powrócił triumfalnie w 2001 r. kiedy to napisał i wyprodukował lekko jazzujący singiel „How Wonderful You Are”. W najbliższy piątek lubińska publiczność będzie miała okazję posłuchać Gordona Haskella na żywo, w Centrum Kultury Muza. Zapraszamy.
Więcej

Pobierz obrazki
Cały Kazio
Październik w Polanicy-Zdroju barwiony będzie humorem znakomitych polskich wokalistów, muzyków i artystów kabaretowych. Już w najbliższy weekend odbędzie się I Festiwal Marii Czubaszek, którego motywem przewodnim jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia. Pomysłodawcą i reżyserem przedsięwzięcia został Hirek Wrona, niesforne dziecko Trójki, który do projektu oprócz głównej bohaterki festiwalu zaprosił przyjaciół Pani Marii oraz … swoich.
Więcej

Pobierz obrazki
Festiwal horroru w Art Inkubatorze
Spotkania  z artystami, prezentacje filmów konkursowych, panele dyskusyjne, warsztaty charakteryzacji „Bądź jak w Halloween” – takie między innymi atrakcje czekają na uczestników V Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów  w Bielawie. Początek imprezy w sobotę o godz. 13.00.
Więcej

Pobierz obrazki
PGR Latin Fire!
To nowa odsłona World-Jazzowego Projektu Grzegorza Rogali czyli P.G.Ru. Tym razem jest to mariaż jazzu z etniczną muzyką afrokubańską i afrobrazylijską, czyli autentyczny przekaz muzyki z Kuby, Peru, Brazylii, czy Argentyny zawarty w kompozycjach Grzegorza Rogali i jego gości z Ameryki Łacińskiej : Rolanda Abreu i Jose Manuela Albana Juareza. Koncert odbędzie się 11 października w sali widowiskowej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.
Więcej

Pobierz obrazki
Za jeden uśmiech
Teatr za jeden uśmiech to projekt zorganizowany przez Świątynię Artystów z Zawoni, mający na celu działanie na rzecz wyrównania szans uczestnictwa w kulturze dzieci ze wsi i środowisk małych miast, które jak dowodzą badania mają niezwykle utrudniony dostęp do wielu dóbr, w tym do kultury wysokiej w szczególności. Wszystkie przedstawienia, koncerty i warsztaty dla dzieci, które odbywają się w ramach akcji TEATR ZA JEDEN UŚMIECH  są i będą bezpłatne dla dzieci z gminy Zawonia.
Więcej
Pobierz obrazki
DoFA dla seniorów
„Zrównoważenie w architekturze” i „Architektura Uniwersalna = Architektura Tolerancyjna” to propozycje dwóch wykładów dla seniorów zorganizowanych w ramach trwającego obecnie Dolnośląskiego Festiwalu Architektury.
DoFA obejmująca swymi działaniami cały Dolny Śląsk ma na celu honorowanie osiągnięć w architekturze, urbanistyce i dziedzinach pokrewnych, a także ukazanie jak najszerszego spektrum zagadnień związanych z kreowaniem ładu przestrzennego.
Więcej

Pobierz obrazki
Kultura szkocka
Tegoroczna, 9. już edycja, został‚a poświęcona kulturze szkockiej. Wyspiarski kraj, stanowiący całość Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, jest przede wszystkim kojarzony ze szkocką kratą…, dudami i niezwykle szlachetnym trunkiem o bursztynowej barwie, czyli whisky. Ale Szkocja to również niezwykle bogata kultura, przepiękne krajobrazy, tajemnicze zamki i opactwa, górujące na wzgórzach wśród wrzosów i traw oraz kopalnia legend, które często mrożą krew w żyłach.
Więcej
Pobierz obrazki
Kilka autoportretów
Instalacje szklano-multimedialne oraz obiekty wykonane w unikatowej technice „szkieł z form traconych” złożą się na przygotowaną specjalnie dla Muzeum Narodowego we Wrocławiu wystawę Beaty Stankiewicz-Szczerbik. Artystka – uważana za jedną z najzdolniejszych i najciekawszych osobowości polskiego szkła artystycznego – zaprezentuje kolejną odsłonę swoich poszukiwań nowych wymiarów szkła.
Wystawa towarzyszy 3. Europejskiemu Festiwalowi Szkła „Play with Glass”
Więcej

DOKIS.TV – relacje i zapowiedzi
Pobierz obrazki
Michał Hnatiuk
 Michała Hnatiuka, wałbrzyskiego artystę, którego najnowsza płyta lada moment ujrzy światło dzienne, zapytaliśmy o inspiracje, produkcję muzyczną i … Witkacego.
Oglądaj
Pobierz obrazki
Wywiad z kulturą
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego z cyklu wywiadów z kuratorami Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
O projekcie i jego planach opowiada Agnieszka Franków- Żelazny.
Oglądaj
Pobierz obrazki
Nowy rok akademicki
Jesteście ciekawi jak wyglądała uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego wrocławskich uczelni artystycznych? Zapraszamy Was do obejrzenia relacji.
Oglądaj

Dolnośląscy artyści
Pobierz obrazki
Zespół Pieśni i Tańca „Ziemi Bolesławieckiej”
Zespół istnieje od 1976 r. W swoim repertuarze ma tańce i pieśni z sześciu regionów Polski, m.in.: z Dolnego i Górnego Śląska, Mazowsza, Wielkopolski, a także suity z Chorwacji, Serbii i Bośni. Prezentuje także spektakle i widowiska taneczno-teatralne do muzyki folkowej oraz klasycznej.
Więcej

Dolnośląskie instytucje kulturalne
Pobierz obrazki
Dolnośląskie Centrum Filmowe
Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF) to czterosalowy obiekt, który powstał na miejscu dawnego, gruntownie przebudowanego, wrocławskiego kina „Warszawa”. 1 września 2011 roku odbyło się jego uroczyste otwarcie, a już następnego dnia ruszyły regularne seanse. DCF jest miejscem spotkań filmowych dla tych, którzy oczekują od kina czegoś więcej, niż tylko rozrywki. W repertuarze znajdziemy propozycje światowej, europejskiej i polskiej kinematografii. Poza codziennymi seansami, odbywają się tu spotkania z twórcami, pokazy specjalne, premierowe i przedpremierowe, projekcje festiwalowe i przeglądy tematyczne. DCF jest kinem Odry-Film, Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Więcej

Informacje i ogłoszenia

Konkurs dla instytucji kultury
Jeszcze półtorej miesiąca pozostało do rozstrzygnięcia zorganizowanego przez DOKiS.pl konkursu dla partnerskich instytucji kultury i osób obsługujących w tych placówkach system DOKiS.pl. Zainaugurowany 1 lipca konkurs ma na celu nagrodzenie najaktywniejszych placówek. Deklaracje z zestawieniami ilościowymi aktywności można składać do 30 listopada. 

 


Fifty-Fifty dla Artysty
Od 6 do północy 20 października samorządowe instytucje kultury z terenu Dolnego Śląska, mogą składać wnioski o dofinansowanie działań służących promocji dolnośląskich artystów i ich twórczości. Z nadesłanych projektów zostanie wybrany jeden jako projekt pilotażowy. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć tutaj.
DOKiS.pl – dolnośląskie wydarzenia, dolnośląscy artyści
Podobał Ci się nasz newsletter?
Podziel się nim z innymi!

Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać Dostajesz tę wiadomość, bo zapisałeś się na newsletter Redakcji portalu DOKiS.pl Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu z siedzibą we Wrocławiu, ul. Rynek-Ratusz 24, 50-101 Wrocław. OKiS wpisany jest do rejestru Instytucji kultury prowadzonego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego pod nr RIK 7/1999.