Zapraszamy Państwa na cykl koncertów organowych odbywających się w lipcu w Świdnicy i Wałbrzychu, gdzie znajdują się organy firmy Schlag & Söhne.

Christian Schlag założył w 1869 roku w Świdnicy fabrykę organów. Katalog firmowy obejmuje ponad tysiąc instrumentów. Obecnie zachowanych jest około 700.
Instrumenty świdnickiej fabryki odznaczają się bardzo miękkim brzmieniem czym odróżniają się od innych dominujących ówcześnie firm (Sauer, Steinmeyer).
Fabryka zakończyła swoją działalność na skutek kryzysu gospodarczego w latach dwudziestych XX wieku. Instrumenty firmy Schlag ung Söhne spotkać można w co trzeciej miejscowości Dolnego Śląska.
W Świdnicy znajdowało się źródło instrumentów, które ukształtowały krajobraz muzyczny regionu. Do dzisiaj kilkaset organów jest regularnie używanych i świadczą o wysokiej jakości firmy Schlag und Söhne.
Celem Festiwalu Schlaga jest zwiększenie społecznej świadomość wagi i znaczenia lokalnej firmy znanej na całym świecie oraz zbudowanie ośrodka przyciągającego melomanów oraz entuzjastów organów piszczałkowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu jest bezpłatny.