Najlepszy polski hip-hop, według Świdniczan i nie tylko, już w piątek w Klubie Bolko! Piotr “KęKę” Siara wystąpi w ramach Recenzji Muzycznych i przybliży album “Trzecie Rzeczy”. Przed nim zaprezentują się wałbrzyszanie z grupy Produkt74.

Recenzje Muzyczne to projekt, który daje lokalnym fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy Świdnickiego Ośrodka Kultury! Propozycje wykonawców zgłasza się w formie autorskich recenzji płyt. W tegorocznej edycji najwięcej głosów oddano na album KęKę “Trzecie Rzeczy”, o którym Kacper Kurzydło pisał m.in. tak:

“KęKę jest czołowym polskim raperem. Pochodzi z Radomia, do którego nawiązuje w swoich tekstach. Ma za sobą jedną złotą i dwie platynowe płyty. (…) W rapie najważniejszy jest przekaz i dzięki różnorodności materiału, na krążku każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście „Trzecie Rzeczy” bardzo poruszają, ponieważ pokazują w dużej części moje życie, przez co bardzo łatwo jest mi zrozumieć przekaz i nauczyć się stawiać czoła codziennym „rzeczom”.”

Promując najnowszą płytę, KęKę zagrał już ponad 100 koncertów a w miniony weekend wystąpił w Londynie. Najbardziej popularny utwór z “Trzecich Rzeczy” to “Presja”, do której wideo wyświetlono już prawie 17 milionów razy:

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach otwartego naboru wyłonił wykonawców, którzy wystąpią w ramach supportu przed KęKę. Produkt74, bo o nich mowa, to czwórka przyjaciół działających w wałbrzyskim hip-hopie od 2000 roku. W skład wchodzą:
Kłyżu – zasłynął z projektem Kłyżu&Metody promowanym przez MaxFloLab – “rekruci hiphopu”.
Metody – producent muzyczny
Bartas – członek składu BDB z solowym albumem na koncie.
Rad74Nice – dj, organizator wydarzeń, koncertów, imprez na terenie Wałbrzycha i nie tylko. Próbki dokonań Kłyża i Metodego można posłuchać w klipie do utworu “Tak Trzymaj”

Koncert odbędzie się w piątek 29 września w Klubie Bolko w Świdnicy (pl. Grunwaldzki 11). Wstęp do klubu od 19:30 a początek koncertu o 20:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 40 zł dostępne są w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz w całej Polsce w sieci Ticketpro. W dniu koncertu będą kosztować 50 zł. Ilość biletów jest ograniczona.

Szczegóły na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://www.sok.com.pl/keke-koncert/