Bitwa freestyle z podkładami granymi na żywo, koncerty Trzeciego Wymiaru i Mam Na Imię Aleksander oraz pokazy tańca będą elementami imprezy organizowanej 31 maja przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Wydarzenie odbędzie się w Klubie Bolko a limitowana pula biletów trafiła właśnie do sprzedaży.

Wielka Rapsodia Świdnicka to impreza łącząca współczesną kulturę hip-hop oraz historyczne dziedzictwo Świdnicy. Pula nagród w bitwie, będącej głównym elementem WRŚ, to 900 zł! Bitwy freestyle to improwizowane pojedynki słowne polegające na rymowaniu bez wcześniej przygotowanego tekstu, ale w nawiązaniu do wylosowanego tematu. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

Jednak WRŚ to nie tylko bitwa freestyle, ale także podkłady grane na żywo przez skład Aplaindygo (który wystąpił premierowo 3 maja w Sali Teatralnej ŚOK) oraz pokazy taneczne grup „Gang the funk” ze Świebodzic i „B-Boys Life Forever” ze Świdnicy. Kolejnym elementem będą też koncerty. W roli supportu wystąpi Mam Na Imię Aleksander – związany z wytwórnią Fandango Records wykonawca, określany jako „powiew świeżości na polskiej scenie rapowej”, na którego zeszłorocznym debiucie pojawili się m.in. Miuosh oraz Potr Rogucki z Comy. Headlinerem wieczoru będą wywodzący się z Wałbrzycha klasycy polskiego hip-hopu czyli Trzeci Wymiar, którzy debiutowali w 2003 roku albumem „Cztery Pory Rapu”. Ich utwór „Z dziada-pradziada” znalazł się na bijącym rekordy popularności albumie „Równonoc” wydanym w 2012 roku przez Donatana.

Podobnie jak powyższy utwór, który nawiązuje do słowiańskiej przeszłości naszego regionu, również nazwa imprezy odnosi się do historycznego dziedzictwa, a konkretnie do książki „Rapsodia świdnicka” W. J. Grabskiego, która opisuje XIV-wieczną fabularyzowaną historię mieszkańców piastowskiego Księstwa świdnickiego.

Wielka Rapsodia Świdnicka odbędzie się 31 maja w Świdnicy w Klubie Bolko. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł dostępne są w Świdnicy w Informacji Turystycznej oraz on-line i w sieci punktów Ticketpro (m.in. Empik, Media Markt). Ilość biletów jest ograniczona do 200 sztuk. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia, zgłoszeń do bitwy oraz wszystkich wykonawców można znaleźć na stronie wydarzenia. http://www.sok.com.pl/rapsodia

Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury a partnerami wydarzenia są portale Doba.pl, Swidnica24.pl oraz Hip Hop Raport Projekt Ełk.