Gość Alchemii teatralnej: Gabriela Muskała

Strona główna/Teatr/Gość Alchemii teatralnej: Gabriela Muskała

Gość Alchemii teatralnej: Gabriela Muskała

Kolejnym gościem Alchemii teatralnej będzie Gabriela Muskała — spotkanie z nią poprowadzi Aleksandra Kulak.

Gabriela Muskała (ur. 1969) aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka. Jest laureatką wielu festiwali a także prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków i publiczność. Grała m.in. w przedstawieniach Mariusza Grzegorzka, Barbary Sass, Marka Fiedora. Za rolę w filmie Wymyk w reż. Grega Zglińskiego została nagrodzona na festiwalu filmowym w Gdyni (2011). Popularność przyniosły jej m.in. role w serialach „Londyńczycy”, „Głęboka woda” i „Paradoks” i w filmie Moje córki krowy w reż. Kingi Dębskiej  (nominacja do Orła dla najlepszej aktorki – 2016). Niebawem pojawi się w najnowszym filmie Marka Koterskiego p.t. „7 Uczuć”, którego premiera odbędzie się jesienią b.r. Gra również główną rolę i jest autorką scenariusza do filmu p.t. Fuga (reż. Agnieszka Smoczyńska), który miał swoją prapremierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes w konkursie Semaine de la Critique.

Jej sztuki („Podróż do Buenos Aires” i „Daily Soup”) pisane razem z siostrą Moniką Muskałą pod pseudonimem Amanita Muskaria zostały przetłumaczone na wiele języków i od lat grane są z powodzeniem w Polsce i za granicą.

W grudniu 2017 zadebiutowała jako reżyserka przedstawieniem o Nowej Hucie („Tożsamość Wila” – najnowsza sztuka Amanity Muskarii) w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Jest wykładowcą w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie prowadzi zajęcia z improwizacji.

 

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kulturyministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego logo

2018-10-02T12:02:54+02:0012 października, 2018|Teatr|