Już we wtorek 1 grudnia w świdnickim Klubie Bolko odbędzie się koncert w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS. Wystąpią punkowo-dubowe Ga Ga Zielone Żabki oraz punkowo-reaggowy Leniwiec. Wstęp na wydarzenie jest niebiletowany.

Zielone Żabki to punkowy zespół z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go Smalec, Tomasz Gala „Galik”, Marek Miedziński „Mister” i Wojciech Miedziński „Viciu”. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Ga-Ga to zespoł punkowy założony w 1991 w Jaworze, po rozpadzie grupy Zielone Żabki. Obecny skład wykonuje utwory obu grup i szykuje się do wydania kolejnej płyty zatytułowanej „Nowy porządek”. Obejrzyj ich klip do utworu „Pytamy jak”

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

Koncerty w Klubie Bolko rozpoczną się o godzinie 18:00 od występu Leniwca, po którym na scenie pojawią się Ga Ga Zielone Żabki. O godzinie 16:00 odbędzie się natomiast w Rynku happening związanu ze Światowym Dniem Walki z AIDS. Strona wydarzenia w serwisie Facebook: http://bit.ly/RockPrzeciwAIDS

Leniwiec - foto