BILETY NA KONCERT SĄ WYPRZEDANE!

FISZ EMADE TWORZYWO

[hip-hop / alternatywa]
facebook

W sprawie współpracy sponsorskiej zapraszamy do KONTAKTU.

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.

Przez lata Fisz i Emade przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style. Ich najnowszy album pt. „Mamut” (2014) jest tego doskonałym przykładem.

Na tej „najlepszej polskiej płycie 2014 roku” (Gazeta Wyborcza), obok utworów hiphopowych tak charakterystycznych dla duetu, pojawia się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible. Nie małym zaskoczeniem jest dla słuchaczy również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel „Pył” oraz singiel „Ślady”, które przez 6 tygodni utrzymywały się na 1. miejscu Listy Przebojów Radiowej Trójki.

PLAKAT fisz emade tworzywo_tn