Powrót
Archiwum

Okiem Młodych: Festiwal Filmów Dokumentalnych

Data rozpoczęcia

21 Września

Data zakończenia

27 Września 2015

Miejsce

sala teatralna ŚOK

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa

Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy to impreza, której celem jest prezentacja krótkometrażowego kina dokumentalnego, autorstwa młodych twórców filmowych, zarówno profesjonalistów, studentów szkół filmowych, jak i osób bez wykształcenia filmowego. Festiwal „Okiem Młodych” skierowany jest zarówno do świdniczan, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy o kinie i na temat, rozpatrywanych przez dokumentalistów, współczesnych problemów globalnych, jak i do przedstawicieli świata filmu. Świdnicki festiwal docelowo ma stać się przestrzenią spotkań pasjonatów kina dokumentalnego, niezależnie od wieku i poziomu wiedzy.Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 21 -27 września.

Jak co roku, najlepszy film zostanie wybrany przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. We wcześniejszych edycjach konkursowe produkcje oceniali m.in.: Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński, Tadeusz Sobolewski, Maciej Drygas czy Roman Gutek. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film „Rozmowa”, który wygrał również na prestiżowym festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem „Gwizdek”, laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy ubiegłoroczna laureatka, Jagoda Szelc, autorka „Punktu wyjścia”.

Na VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalu www.okiemmlodych.pl oraz www.sok.com.pl.

PROGRAM OKIEM MŁODYCH 2015

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+