Festiwal Bachowski z przykrością informuje, że koncert Edina Karamazova w Świdnicy 11 sierpnia z powodu niedyspozycji artysty musiał zostać odwołany. Za zakupione bilety zwracamy pieniądze (zwrot w miejscach, gdzie zakupiono bilet). Jednocześnie zapraszamy na koncert gambisty Petra Wagnera, który odbędzie się w tym samym miejscu i czasie (Kościół św. Józefa w Świdnicy, 11 sierpnia, godz. 19.30). Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć w miejscu koncertu na 1,5 godziny przed jego rozpoczęciem.

Petr Wagner – urodzony w Pradze w roku 1969, studiował wiolonczelę w Konserwatorium w Pradze u Józefa Chuchro. Następnie kontynuował studia na wydziale muzykologii w Charles University w Pradze oraz w Rogal Holloway Collage na Uniwersytecie w Londynie. Tam został zainspirowany przez Richarda Boothby do gry na violi da gamba. Następnie kontynuował naukę u Jaap ter Lindena na Akademii Muzycznej w Dreźnie.
Kolejnym etapem kształcenia artysty było Królewskie Konserwatorium w Hague, gdzie muzyk otrzymał prestiżowy dyplom Uitvoerend Musicus. Petr Wagner występował na wielu prestiżowych festiwalach. W 1998 roku Petr Wagner założył zespół The Ensemble Tourbillon, w skład którego wchodzą muzycy różnych narodowości. Trzon repertuaru zespołu tworzy muzyka z przełomu XVII i XVIII wieku. Oprócz działalności koncertowej Petr Wagner sprawuje funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzyki Dawnej w Český Krumlov (Czechy). Wykłada również violę da gamba na Akademii Muzycznej w Pradze oraz na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

119