Zapraszamy na koncert Dr Misio i Toxide, rozpoczynający 3. edycję projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne! Zespoły wystąpią w piątek w Klubie Bolko. Tańsze bilety do końca czwartku można kupić m.in. na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Dr Misio pod wodzą aktora Arka Jakubika gra solidnie brzmiącego rocka, ze znakomitymi, mądrymi tekstami Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego. Ich bezkompromisowość sprawia, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów muzyki gitarowej, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji. Ich ostatni album „Zmartwychwstaniemy” promuje teledysk do utworu „Pismo” wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego.

W roli supportu wystąpi nowa świdnicka grupa Toxide, złożona z doświadczonych muzyków, znanych z innych lokalnych zespołów (Artur Wojtusiak (gitara), Krzysztof Sychowski (bas), Radosław Duszyński (perkusja)) oraz młodej wokalistki o potężnym głosie (Aneta Bałos). Ich muzyka to cięższa odmiana rocka, przywodząca na myśl chociażby takie grupy jak Closterkeller.

Autorem recenzji, dzięki której Dr Misio zawita do Świdnicy jest perkusista Toxide Radosław Duszyński. Fragment jego nagrodzonego tekstu o albumie “Zmartwychwstaniemy”:

“Każda kompozycja na płycie dotyka czegoś co nam bliskie, co obserwujemy na co dzień. Dr Misio stara się pokazać nam – we właściwy sobie sposób – co robimy źle oraz nad czym powinniśmy się trochę bardziej zastanowić. Muzyka zespołu nie ma tutaj być wyrazem wirtuozerii, a teksty Krzysztofa Wargi i Marcina Świetlickiego nie mają ambicji doścignąć trzynastozgłoskowca Adama Mickiewicza. Melodia ma przyciągać, a nie przeszkadzać, natomiast tematy są wyciągnięte prosto z naszego własnego życia.”

Dr Misio i Toxide wystąpią w Klubie Bolko w piątek 7 grudnia. Start koncertów o godzinie 20:00 a bilety w przedsprzedaży do końca czwartku kosztują 40 zł i można je kupić w punktach ŚOK oraz na stronie http://bilety.sok.com.pl/ W dniu koncertu cena będzie wyższa o 10 zł.

Kolejne koncerty w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych to Sarius (hip-hop), który pojawi się 2 lutego oraz Pablopavo i Ludzki (alt/blues) zaplanowany na 16 marca.