Przed nami ostatnie dni głosowania w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. Wspólnie wybieramy artystów, którzy pojawią się na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury. Swoje propozycje, w formie recenzji płytowych, zgłosili mieszkańcy miasta a ich pomysły można do 7 marca wesprzeć sms-owo lub za pomocą kuponów.

Głosowanie w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych rozpoczęło się 22 lutego a zakończy się w poniedziałek 7 marca o północy. Do projektu zgłoszono 10 prac opisujących wydane w zeszłym roku albumy polskich wykonawców. Wcześniej, Świdnicki Ośrodek Kultury zorganizował bezpłatne warsztaty pisania recenzji, które poprowadził znany dziennikarz muzyczny Jarosław Szubrycht – redaktor naczelny „Gazety Magnetofonowej” współpracujący też z Red Bull Muzyka i tygodnikiem „Polityka” (wcześniej m.in. z „Przekrojem”, „Machiną”, „Filmem”, „Dziennikiem”). Autor książek o zespołach Slayer i Vader, a także o Maryli Rodowicz, Czesławie Mozilu i Jerzym Fedorowiczu.

W trwającym głosowaniu biorą udział recenzje płyt następujących wykonawców (kolejność alfabetyczna):
Alameda 5 – „Duch Tornada” (alternatywa)
Batushka – „Litourgiya” (black/doom metal)
Dawid Kwiatkowski – „Element Trzeci” (pop)
Filipek – „Fifi. Rozdział Dwudziesty” (hip-hop)
Janusz Radek – „Popołudniowe Przejażdżki” (poezja śpiewana/pop)
Kat & Roman Kostrzewski – „666” (thrash metal)
Kortez – „Bumerang” (poezja śpiewana/blues)
Luxtorpeda – „EPka” (rock)
Marika – „Marta Kosakowska” (pop/elektronika)
Sarius / Voskovy / W.E.N.A. – „Złe Towarzystwo” (hip-hop)

Wszystkie recenzje, fragmenty muzyki oraz informacje o sposobach głosowania dostępne są na stronie projektu: http://bit.ly/SRM_1 Artyści, których recenzje zdobędą najwięcej głosów zostaną zaproszeni na koncert do Świdnicy. Do udziału w Świdnickich Recenzjach Muzycznych zaprasza Mela Koteluk:

Banner recenzje głosowanie