Powrót
Archiwum

DECAPITATED + Baest + Mentor [death metal]

Data

24 Marca 2019

Godzina

17:00

Miejsce

Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11

Bilety

30 zł (do 31 stycznia)
40 zł (od 1 lutego)
50 zł (w dniu koncertu)

Organizator

ŚOK

Po niedawnej trasie w ramach Knock Out Tour, obejmującej największe polskie miasta, Decapitated wybierze się wiosną na kilka mniejszych koncertów. Z dumą informujemy, że pojawią się także w Świdnicy w Klubie Bolko!

DECAPITATED

[death metal]
www | facebook | youtube

BAEST

[death metal]
facebook

MENTOR

[black’n’roll]
facebook

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

KUP BILET 

Decapitated to od lat jedna z największych instytucji w świecie technicznego death metalu i jedni z najznakomitszych ambasadorów polskiego ciężkiego grania na świecie. Ich historia, obejmująca niestety również tragiczne wydarzenia, jest doskonale znana. Przypomnijmy więc w skrócie tym, którzy być może dopiero od niedawna mają styczność z dokonaniami kapeli, że powstała ona w 1996 roku w Krośnie, gdy muzycy byli jeszcze nastolatkami (Vitek, Vogg i Sauron mieli od 12 do 16 lat). Bardzo szybko Decapitated zostali docenieni poza granicami Polski, bo pomimo młodego wieku grali doskonały death metal. Debiutancki album zespołu, „Winds Of Creation” z 2000 roku, ze znakomitym coverem klasyka Slayer „Mandatory Suicide”, wyprodukował Peter z Vadera. Kolejne albumy – „Nihility”, „The Negation”, a przede wszystkim nagrany z Covanem na wokalu „Organic Hallucinosis” z 2006 roku, potwierdziły jedynie światową klasę kapeli.

Od 2009 roku Decapitated wydali trzy studyjne albumy – „Carnival Is Forever” (2011) „Blood Mantra” (2014) i „Anticult” (2017). Pokazali na nich odświeżone oblicze stylistyczne, w którym znalazło się miejsce na elementy thrashu i groove metalu. W obecnym składzie kapeli obok Vogga są jeszcze: Rafał „Rasta” Piotrowski (wokal), Michał „Młody” Łysejko (perkusja) i Hubert Więcek (gitara basowa).

Baest powstało w 2015 roku w duńskim Aarhus. Grają death metal inspirowany skandynawską szkołą. Występowali na takich festiwalach jak Copenhell, Roskilde, Royal Metal Fest, Eurosonic, Summer Breeze i występowali u boku takich kapel jak Hatebreed, Dying Fetus, Entombed A.D., Illdisposed.

Decapitated (foto Łukasz Jaszak)

Baest

Mentor (foto Marcin Pawłowski)

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+