Spacer śladami bohaterów świdnickich powieści historyczno-kryminalnych
„Tajemnice ulicy Pańskiej” i „Niebieskie zakony” Wojciecha Korycińskiego poprowadzi ich autor.

start godz.10.00 – I Liceum Ogólnokształcące, ul. Pionierów 30

Wojciech Koryciński – pomysłodawca i współorganizator Świdnickich Śród Literackich (cyklicznej imprezy odbywającej się od 2006 r.) oraz świdnickiego literackiego Festiwalu Cztery Żywioły Słowa. Członek stowarzyszenia Chiazm oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor licznych artykułów o tematyce krytycznoliterackiej i kulturoznawczej oraz powieści Tajemnice ulicy Pańskiej (2010), Niebieskie zakony (2013), farsy Urząd nad jeziorem (2013), noweli Wieża, a także krótkich form prozatorskich obejmujących postmodernistyczne wersje legend świdnickich powstałych w ramach projektu Wieża legend (2013). W 2011 r. otrzymał świdnicką Nagrodę w Dziedzinie Kultury, a w 2014 r. Nagrodę Publiczności Warto, przyznawaną przez wrocławski dodatek „Gazety Wyborczej” i miasto Wrocław. Stypendysta Prezydenta Świdnicy w latach 2010 i 2013.

______________________________________________________________________

„Czytanie-podróżowanie” poprowadzi Urszula Raczkowska

godz.11.00 – Przedszkole Miejskie nr 15, ul. Ofiar Oświęcimskich 45a

godz.12.00 – Przedszkole Miejskie nr 14, ul. Słobódzkiego 10

Projekt „Czytanie-podróżowanie” to zabawa literacka dla rodziny z dziećmi, podczas której uczestnicy  wyruszą we wspólną podróż pełną przygód, zagadek i śmiechu.

Urszula Raczkowska – aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie Filia w Białymstoku.. W wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora pracuje od 2008 roku. W swoim dorobku, oprócz ról miłych i radosnych dziewczynek, ma także te bardziej niejednoznaczne. Taka była m.in. jej Alina z Balladyny w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz.

Wydarzenia dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.