godz.18.30
Koncert Anny Micińskiej „Nowa szkoła w czterech żywiołach”

Na potrzeby festiwalu został stworzony projekt, który jest konglomeratem słów i muzyki, historii i melodii, które z pewnością zapadną w pamięć słuchaczom. Na koncercie będzie można wysłuchać muzycznej aranżacji utworów z debiutanckiego tomu poezji Anny Micińskiej „Problemy Współczesnej Ornitogamii”. Pojawią się także opowiadania i bajki wybitnego szczecińskiego artysty. Całość jest wynikiem pracy trojga muzyków, którzy mają słabość do słów. Hybryda wierszy i muzyki elektronicznej może być dzieckiem poezji śpiewanej a jak to z dziećmi – nigdy nie wiadomo co się wydarzy…

Anna Maria Micińska – pianistka, kompozytorka, poetka. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Świdnicy w klasie fortepianu. Uczęszczała do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz do Krakowskiej Szkoły Jazzu. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim i Warszawskiej Szkole Filmowej.

godz.19.15
Świdnicka Scena Literacka – spotkanie z poetami świdnickimi młodego pokolenia: Natalią Waligórą, Pawłem Buczmą, Grzegorzem Skoczylasem, Mateuszem Masłowskim

Natalia Waligóra –  absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, aktywna uczestniczka Świdnickich Śród Literackich i projektu „Alchemia Teatralna”. Wielokrotnie nagradzana podczas Turniejów Jednego Wiersza w Świdnicy, m. in. podczas „Biesiady Poetyckiej”. Laureatka XXVI Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka.

Paweł Buczma – poeta, fotograf, działacz literacki, twórca „Spotkań z poezją”, które odbywały się w dawnej Piwnicy Świdnickiej w 2005 i 2006 roku, reaktywowane w 2012 roku i trwające do dziś w Baroccafe. Zwycięzca wielu turniejów jednego wiersza. Miłośnik gór.

Grzegorz Skoczylas – ukończył w 2010 roku politologię na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu. Prowadzi wspólnie z Pawłem Buczmą „Spotkania z poezją” w Świdnicy. Prowadzi warsztaty z poezji w grupie na facebooku „Kształty słów- zajrzyj tu, napisz coś.” Zwycięzca pierwszego Świdnickiego slamu poetyckiego, obecnie przygotowuje materiał na pierwszy tomik. Współautor instalacji Dlaczego w ramach 8. Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej w Świdnicy, autor biorący udział w artystycznej instalacji Budka Nietelefoniczna w Świdnicy. Publikacje: Pro_arte (2016), Helikopter (2016).

Mateusz Andrzej Masłowski – poeta, laureat Turniejów Jednego Wiersza podczas Świdnickich Śród Literackich, działa w grupie literackiej Rubikon. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Wydarzenia dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.