Czereśnie zagrają dzieciom pod Wieżą Ratuszową

Strona główna/Aktualności/Czereśnie zagrają dzieciom pod Wieżą Ratuszową

Czereśnie zagrają dzieciom pod Wieżą Ratuszową

Już w najbliższą niedzielę Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na plenerowy, bezpłatny koncert dla młodych i starszych fanów muzyki! Na dziedzińcu przed Wieżą Ratuszową wystąpi zespół Czereśnie promujący płytę “Ale wrzawa!”

Czereśnie tworzą muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale polecamy ją również wytrawnym słuchaczom. Grupę założył Andrzej Zagajewski znany też z zespołu Hańba, z którym w tym roku zdobył Paszport Polityki. Czereśnie śpiewają o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, pracy, owocach i warzywach, poruszają też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka. Występują w czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach (mandola, banjo, ukulele, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, tuba itd.).

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 16:00 a udział w nim jest bezpłatny. Wszystkie piosenki zespołu czereśnie dostępne są do odsłuchu na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://bit.ly/Czeresnie a poniżej można obejrzeć wideo z występu zespołu w Krakowie:

2018-06-15T10:52:17+02:0015 czerwca, 2018|Aktualności|