awers

Godz. 12.00 Warsztaty recytatorskie dla uczniów gimnazjum poprowadzi Bolesław Brzozowski aktor Narodowego Starego Teatru, Klub Bolko, Pl. Grunwaldzki 11

/ilość miejsc ograniczona, zapisy h.szymanska@sok.com.pl do dnia 15.09.2016/

Bolesław Brzozowski – ukończył w 1985 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego na Wydziale Aktorskim w Krakowie. Najwięcej kreacji aktorskich stworzył przy współpracy z Krystianem Lupą, brał udział w jego spektaklach, takich jak „Braciach Karamazow”, „Lunatycy”, „Mistrz i Małgorzata”, „Zaratustra”. Zagrał również charyzmatyczne role u Jana Klaty w „Trzech stygmatach Palmera Eldricha”, „Orestei” i „Królu Ubu”.

Godz. 12.00 Spotkania autorskie aktorów Narodowego Starego Teatru w świdnickich szkołach

Juliusz Chrząstowski – Gimnazjum nr 2, ul. Ofiar Oświęcimskich 30

Juliusz Chrząstowski – pochodzący ze Świdnicy aktor na scenie Narodowego Starego Teatru stworzył ponad 30 zapadających w pamięć, naszkicowanych wyrazistą kreską postaci – jak choćby brawurowy Ram Gerszon w „Towiańczykach…”, egoistyczny, znudzony kochanką Henryk Zaręba w „Sprawie Gorgonowej” duetu Janiczak/Rubin czy zagrany w kontrze do warunków Orcio w „Nie-boskiej komedii. WSZYSTKO POWIEM BOGU!” Demirskiego/Strzępki, za którą w roku 2015 otrzymał prestiżową nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2014/2015  . W rodzinnym mieście aktywny jako reżyser spektakli realizowanych w ramach projektu „Alchemia Teatralna”.

Zbigniew Ruciński – Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Wałbrzyska 39

Zbigniew Ruciński – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego na Wydziale Aktorskim w Krakowie. Grał w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Od 1999 zaangażowany w Teatrze Starym. Przez wiele lat współpracował z Krystianem Lupą. Zagrał główną rolę w spektaklu Marii Spiss „Staroście kaniowskim”, inspirowanym historią Sarmaty – Mikołaja Bazylego Potockiego.

b1_czas_na_teatr_2016