Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Joanną Kulig i Maciejem Bochniakiem. Prowadzenie Mariola Mackiewicz i Maja Szymaszkiewicz.

23.09.2017, godz.17.00
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18, wstęp wolny

Joanna Kulig – aktorka filmowa i teatralna. Wokalistka. Urodziła się 24 czerwca 1982 roku w Krynicy Zdroju. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończyła w 2007 r. W latach 2007 – 2008 współpracowała ze Starym Teatrem w Krakowie. Na dużym ekranie pierwszy raz pojawiła się w debiutanckim filmie Grzegorza Packa „Środa czwartek rano”. Za tę rolę otrzymała nagrodę Prezydenta Gdyni za debiut aktorski na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych oraz nagrodę za debiut aktorski w głównej roli kobiecej na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. W roku 2009 otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 9. Festiwalu Teatrów Telewizji „Dwa Teatry” w spektaklu TV „Doktor Halina” w reż. Marcina Wrony.

 

Maciek Bochniak – reżyser filmowy i scenarzysta (absolwent Wyższego Studium Scenariuszowego PWSFTviT w Łodzi). W filmie debiutował krótkometrażowym „I love you so much” (2009) oraz dokumentem „Przyjęcie” (2011) w ramach programu „Pierwszy Dokument” w Studiu Munka. Jest współautorem filmu fabularnego „Pokój”, autorem pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Miliard szczęśliwych ludzi” (produkcja HBO Central Europe, Buksfilm, Impression2films) oraz pełnometrażowego filmu fabularnego „Disco polo” (2015 – prod. Alvernia Studios). Jest również autorem reklam telewizyjnych, teledysków oraz fabularnych scenariuszy krótko- i pełnometrażowych.