awers

Spotkanie z mistrzami może wydawać wspaniałe owoce. Świdnicznie będą mieli okazję pracować z profesjonalistami w sztukach teatru, a część warsztatów zakończy się pokazami. Czekamy na efekty choć pamiętajmy: najważniejszy jest proces.

Amatorzy też potrafią robić teatr! Takie inicjatywy na poziomie lokalnym są zawsze bardzo cenne. Będzie okazja by zobaczyć młodzież w działaniu.

 

23 września, godz.18.00

Pokaz warsztatowy w oparciu o zajęcia z choreografem Igą Załęczną

III Liceum Ogólnokształcące, ul. Kościelna 32,

 

Iga Załęczna  choreograf,  animator kultury, aktorka. Członkini i założycielka teatru Chorea, w którym realizuje autorskie projekty teatralne  (Wiatr w sosnach,Koguty, Borsuki i inne Kozły, Córka swojej matki, Isla Cisneros – zrealizowany w ramach zamówień kompozytorsko-choreograficznych Instytutu Muzyki i Tańca) oraz edukacyjno-artystyczne (m. inn.:Antyk-taniec w RE-KONSTRUKCCJI; GEOMETRIA I PUSTKA: PRZESTRZENIE CIAŁA/CIAŁO W PRZESTZRENI). Współpracuje z Pawłem Passinim, tworząc zespół prowadzonego przez niego niezależnego teatru: Nettheatre. Teatr w sieci powiązań . Zagrała w wielu jego spektaklach m.inn.: Tehillim/Psalmy, Wszystkie rodzaje śmierci, Turandot, Kukła. Księga blasku, Ala ma sen. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010/11 oraz 2011/2012. Bierze udział w niezależnych projektach teatralnych (m. inn..: Vulva, reż. J.Lewicka, Lublin 2014). Prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób pracujących w przestrzeni edukacji artystycznej. W 2015 r. ukończyła kurs Teatru Forum (prowadzony przez Fundację Drama Way), rozpoczynając w tym samym roku samodzielną pracę metodami teatru zaangażowanego. Od 2012 r. prowadzi regularne zajęcia w zakresie plastyki ciała i technik wyrazu scenicznego oraz reżyserii w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Obecnie uczestniczy w projekcie Więcej niż teatr, który koncentruje się wokół sztuki angażującej osoby z niepełnosprawnościami. Projekt prowadzi Instytut im. Jerzego Grotowskiego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.