Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na
Otwartą Scenę Amatora

CRIMSON VALLEY

[Wrocław – heavy metal]
facebook | twitter | youtube

LIFEPHOBIA

[Wrocław – groove metal]
www | facebook | youtube

Crimson Valley to zespół został założony na początku 2009 roku we Wrocławiu przez perkusistę Antoniego Mitusia. Po kilku miesiącach grania oraz szukania ostatecznego składu, przez zespół przewinęło się wielu muzyków. W okolicach października 2009 roku zespół wchodzi do wrocławskiego studia Kurnik celem zarejestrowania dema. W czasie nagrań nie uniknięto drobnych zmian personalnych co znacząco wpłynęło na ostateczny termin ukończenia dema. W marcu roku 2010 ostateczny skład zespołu ustabilizował się.

W kwietniu 2010 roku światło dzienne ujrzało czteroutworowe demo o tytule „Phoenix”. Zaraz po tym zespół zabiera się za intensywne koncertowanie. W listopadzie 2011 roku Crimson Valley wchodzi do studia Hellsound, aby nagrać debiutancką płytę pod tytułem „Crossing the Sky”. Płyta wydana została w lipcu 2012 roku.

W latach 2010-2012 zespół zagrał około 100 koncertów w klubach w całym kraju oraz podczas letnich festiwali, m.in. „Metalowa Twierdza” w Nysie. Wygrał letnie pojedynki zespołów w Świdnicy w 2010 roku, zajął III miejsce w polsko-niemieckim konkursie zespołów odbywającym się w Bad Muskau w 2011 roku oraz brał udział w wielu innych przeglądach i konkursach, takich jak Jeleniogórska Liga Rocka w 2012 roku, czy Muzyczna Bitwa Radia Wrocław 2012/1013.

W maju 2013 roku zespół rozstał się z Wokalistą Bartkiem Koniuszewskim. Po przesłuchaniach wielu kandydatów podejmuje współpracę z Ewą Kleszcz. W kwietniu 2015 grupa skończyła prace nad najnowszym EP „Halls of Victory”. Kilka miesięcy później do składu dołączyła Agnieszka Bodalska (klawisze).

Lifephobia to wrocławski zespół metalowy uformowany wiosną 2010 roku. Na początku był to tylko dwuosobowy projekt grający covery, w składzie: Mariusz Bogacz (gitara, wokal) i Tomasz Trzęsimiech (perkusja). Wkrótce do zespołu dołączył Jurek Kołodziejski (gitara prowadząca) i właśnie wtedy zespół zaczął tworzyć własny materiał, który jest połączeniem wielu gatunków metalu. Po około roku grania w trzyosobowym składzie do zespołu dołącza Grzegorz Pacześniak (bas). Na początku 2014 roku powstał pierwszy album – „Lifephobia”. Krótko po tym wydarzeniu zespół opuścili Jurek i Tomasz a ich miejsce w zespole zajęli Patryk Bogacz (perkusja) i Krzysztof Amanowicz (gitara prowadząca). Lifephobia stale koncertuje i pracuje nad nowym materiałem, którego wydanie zaplanowane jest na rok 2015.

Crimson Valley plakat