W tym roku pierwsza płyta Closterkeller pt. „Purple” obchodzi już ćwierćwiecze swej premiery zaś tak ceniona przez wielu fanów „Scarlet” ukazała się 20 lat temu. Zespół uczci to grając całe te dwie płyty na jesiennej trasie, także w świdnickim Klubie Bolko 14 listopada.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali. Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut twórczości zespołu.

W roli supportu w Świdnicy pojawi się zespół Cabineth – zimnofalowe, post-punkowe trio. Zespół nagrał w marcu 2015 materiał na swój debiutancki album „Deneb”. Do tej pory mieli przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Le Fleur, Danse Macabre, Defekt Muzgó, Farben Lehre, Armia.

Świdnicki koncert odbędzie się 14 listopada w Klubie Bolko. Bilety w przedsprzedaży można kupić w Informacji Turystycznej (Rynek / ul. Wewnętrzna 2) w cenie 35 zł a w dniu koncertu w klubie po 45 zł. Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: http://www.sok.com.pl/closterkeller-cabineth-koncert/

151114 Closterkeller