Niestety jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejszy koncert Chłopcy Kontra Basia + Tantua.

INFORMACJA NA TEMAT ZWROTU BILETÓW

Poniżej komunikat od zespołu:

„Najmilejsi! Z przykrością musimy przenieść koncert w Świdnicy na inny termin. Głos odmówił posłuszeństwa. Bardzo mi przykro: stracić głos to jedno, a drugie przenosić koncert, na który się tak cieszyliśmy:( Wrócimy do Świdnicy jak tylko staniemy na nogi. Informacja od organizatora: w sprawie zwrotu biletów proszę odezwijcie się do ŚOKu po weekendzie. Ściskam Was i do miłego zobaczenia! Basia”

 

CHŁOPCY KONTRA BASIA

[jazz/etno]
facebook | soundcloud | spotify

gość specjalny: TANTUA

[etno/folk]
facebook

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

CHŁOPCY KONTRA BASIA starają się tworzyć muzykę świeżą, nieuchwytną; dbają o tę swoistość, lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach, baśniowych historiach, długich frazach kontrabasu, nieregularnych rytmach. Czasami czerpią z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy. Fascynują się dawnymi melodiami kościelnymi, surowymi pieśniami obrzędowymi, balladami, ale zaraz wykonują stylistyczny zwrot, tak że nie sposób określić ich jak zespół folkowy. Ich serce stanowi akustyczne brzmienie kontrabasu, perkusji i dziewczęcego głosu. I tekst. Chłopcy kontra Basia bowiem szczególnie upodobali sobie formułę piosenki-opowieści. Snują więc swoje historie z morałem, dziejące się w krajobrazach dawnej wsi, zaczarowanego miasta, bajkowego „za górami, za lasami”, nadając starym ludowym motywom nowe życie i sensy.

Chłopcy kontra Basia wydali dotychczas EP i dwie płyty („Oj tak!” i „O”) obydwie nominowane do nagrody muzycznej Fryderyk. Obecnie przygotowują trzeci album pt. „Legendy miejskie”. Są autorami i wykonawcami muzyki do spektakli Eweliny Marciniak: „Morfina” w Teatrze Śląskim, „Portret Damy” w Teatrze Wybrzeże i „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w Teatrze Śląskim w reżyserii Roberta Talarczyka. Mają na koncie 8 lat wspólnego grania, mnóstwo koncertów i spektakli i dużo – z tytułu ich wszystkich – radości.

Zagrają w składzie:
Basia Derlak (śpiew), Maciej Matysiak (kontrabas), Tomasz Waldowski(perkusja, ukulele, lapsteel)

TANTUA jako gość specjalny wystąpi w składzie Paweł Cychowski (gitara), Artur Korzekwa (przeszkadzajki), Witold Kowaliszyn (instrumenty etniczne)