Powrót
Archiwum

Chłopcy Kontra Basia + Tantua [koncert]

DOŁĄCZ na FB

Data

4 Października 2015

Godzina

18:00

Miejsce

Klub Bolko
pl. Grunwaldzki 11

Bilety

miejsca nienumerowane
20 zł ulgowy*
30 zł normalny
40 zł w dniu koncertu
100 zł karnet**

* ULGA dla osób do 18 roku życia oraz posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny (uprawnienia do korzystania z ulgi będą sprawdzane w dniu koncertu na bramce)

** KARNETobowiązuje na 4 koncerty: Chłopcy Kontra Basia + Julia Marcell + Fisz Emade + Voo Voo

Sprzedaż

od 9 września:
- Informacja Turystyczna
- Empik
- sieć Ticketpro (punkty + on-line)

OrganizatorSPONSORPARTNERZY

PATRONAT

CHŁOPCY KONTRA BASIA

[etno-jazz]
facebook | myspace

TANTUA

[etno-folk]
facebook | youtube

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU KARNETÓW OBOWIĄZUJĄCYCH NA 4 KONCERTY:
Chłopcy Kontra Basia, Julia Marcell, Fisz Emade, Voo Voo

POSIADACZE BILETÓW I KARNETÓW OTRZYMAJĄ W DNIU KONCERTU
15% ZNIŻKI W PIWNICY RATUSZOWEJ

W sprawie współpracy sponsorskiej zapraszamy do KONTAKTU.

Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt  wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Autorskie teksty Barbary Derlak, wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy  przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie  muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we  współczesnych, jazzujących aranżacjach.

„Wieczerza” to pierwszy singiel promujący debiutancką płytę zespołu Chłopcy Kontra Basia zatytułowaną „Oj tak!” (2013). Na płycie gościnnie wystąpił pianista Mariusz Obijalski, muzyk zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz Natu – solowego projektu Natalii Przybysz. Do utworu „Wieczerza” powstał teledysk zrealizowany przez studio filmowe Karuzela z Wrocławia – obejrzyj go TUTAJ.

Drugim singlem jest tytułowy „Oj tak!” zrealizowany przy wsparciu miasta Chełm.

Za płytę zespół otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii „Debiut roku”. Po niewątpliwym sukcesie komercyjnym albumu zespół wyruszył w blisko 20 koncertową trasę po całej Polsce. Dobra prasa nie uszła uwadze Riverboat Records będącego częścią brytyjskiego World Music Network – który wydał płytę na cały świat.

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem do drugiej płyty oraz bierze czynny udział w przedstawieniu pod tytułem „Morfina” do którego napisał również muzykę

Zespół wystąpił także na wspieranym przez Instytut Polski w Paryżu prestiżowym festiwalu Jazzy Colors.

W Świdnicy zespół będzie promował swoją najnowszą płytę zatytułowaną „O”, którą zapowiada teledysk do utworu „O wielkiej”

Koncertowy skład zespołu:
Mateusz Modrzejewski – bębny, cajon,
Barbara Derlak – śpiew,
Marcin Nenko – kontrabas,
Łukasz Korybalski – trąbka, perkusjonalia, syntezator.

Styl Tantuy trudno określić jednym zdaniem. Inspiracje czerpią z różnych, często skrajnie odmiennych gatunków muzycznych. W ich brzmieniu ma pewno można odnaleźć elementy muzyki etnicznej, folkowej czy world music. O tym, jak różnorodną muzykę tworzą, świadczy fakt, że byli laureatami zarówno festiwali bębniarskich (Festiwal Frog w Gdyni), jak i przeglądów poetyckich w Oleśnie czy Szklarskiej Porębie. W 2008 roku wystąpili w 44 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Aktualnie zespół tworzy szóstka muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe np. lirę korbową, rubab, udu, berimbao, djembe jak i gitary, skrzypce oraz perkusję. Całości dopełnia wokal Magdy Pasik, która dołączyła w tym roku do zespołu razem ze skrzypaczką Martą Pieńkowską.

Chłopcy Kontra Basia plakat Świdnica (589kb)

 

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+